Buty BABYLIGHT dla maluchów

Ref.
8278583
OPINIE KLIENTÓW
4.6 / 5 22 Opinie
Mocne strony
Innowacja Domyos zatwierdzona przez psychomotoryka, z przeznaczeniem do zabaw sportowych. Wrażenie bosych stóp: nic lepiej nie rozwija równowagi, koordynacji i sprawności ruchowej!

3 DOSTĘPNE KOLORY

54,99 zł*
Antypoślizgowość
Dobra przyczepność dzięki wzmocnieniom (przód/tył) i antypoślizgowej podeszwie.
Elastyczność
Maksymalnie giętka podeszwa zapewnia wrażenie bosych stóp.
Łatwość zakładania / zdejmowania
Rozróżnienie prawy/lewy but, zapięcie na rzepy, duży otwór.
Pomoc w rozwoju psychomotorycznym
Wrażenie bosych stóp niezwykle pomaga w kształtowaniu sprawności ruchowej.

CHARAKTERYSTYKA

SKŁAD
Wierzch buta : 80.0% Poliester kationowy, 20.0% Poliuretan Wnętrze buta : 80.0% Poliester kationowy, 20.0% Poliuretan Podeszwa zewnętrzna : 80.0% Poliester kationowy, 20.0% Silikon
Approved by
Buty Baby Light Domyos zostały zatwierdzone przez psychomotoryka. Obserwacja zachowania dzieci w wieku od 10 miesiąca do 4 lat uczestniczących w butach lub boso w zajęciach z gimnastyki dla niemowląt wykazała, że buty Baby Light od Domyos wspierają odpowiedni rozwój psychomotoryczny dziecka a ich noszenie gwarantuje wiele korzyści (w porównaniu z bosymi stopami).. Lepsza przyczepność i nacisk pozytywnie wpływają na równowagę i koordynację dziecka. Dodatkowo stopy są chronione!
Tests
Miękkie buty Baby Light Domyos były testowane w użyciu przez małe dzieci biorące udział w gimnastyce dla niemowląt. Te buty są przeznaczone do noszenia podczas wchodzenia po belkach, poręczach oraz wspinania się na moduły.
Przeznaczenie:
dla maluchów do zabaw sportowych.
Gwarancja
2 lata

PORADY

Porady bagażu
Buty Domyos należy przechowywać z dala od wilgoci i światła, w suchym i przewiewnym miejscu.
Ograniczenia użytkowania
Miękkie buty Domyos zostały zaprojektowane do noszenia w budynku

DODATKOWE INFORMACJE

Buty Baby Light Domyos zostały zatwierdzone przez psychomotoryka:
Obserwacja zachowania dzieci w wieku od 10 miesiąca do 4 lat uczestniczących w butach lub boso w zajęciach z gimnastyki dla niemowląt wykazała, że buty Baby Light od Domyos wspierają odpowiedni rozwój psychomotoryczny dziecka a ich noszenie gwarantuje wiele korzyści (w porównaniu z bosymi stopami).. Lepsza przyczepność oraz lepszy nacisk zapewniają dziecku lepszą równowagę oraz koordynację; co więcej, stopa jest chroniona.
Korzyści płynące z uprawiania aktywności fizycznej od najmłodszych lat:
Regularne uprawianie aktywności fizycznej od najmłodszych lat wywiera bardzo korzystny wpływ na fizyczny i intelektualny rozwój dziecka. Ta nauka odpowiedniego trybu życia ograniczy w przyszłości jego problemy ze zdrowiem. Co więcej, uprawianie sportu z innymi dziećmi pozytywnie wpływa na integrację społeczną oraz osobisty rozwój dziecka.
Fizyczne i intelektualne korzyści:
Jakie są korzyści fizyczne? - Rozwijanie podstawowych umiejętności fizycznych (rozwój psychomotoryczny) - Wspieranie wzrostu - Walka z otyłością Jakie są korzyści intelektualne? - Zdobywanie zaufania do siebie samego - Wspieranie integracji z grupą - Wspieranie rozwoju dziecka
Wskazówki dotyczące użytkowania:
Miękkie buty Domyos należy nosić w budynku. Można je założyć na bose stopy, dzięki czemu dziecko będzie odczuwało maksymalny kontakt z podłożem. Nerwy umieszczone od spodu stopy będą mogły w ten sposób "czuć" podłoże i wspierać dziecko w utrzymaniu równowagi.
Charakterystyka stóp dziecka:
Chodzenie boso jest najlepszym rozwiązaniem dla maluchów, ponieważ pozwala im ono poznawać i rozpoznawać wrażenia dotykowe. Nerwy umieszczone od spodu stopy pomagają określić, jak rozłożyć masę ciała, by utrzymać równowagę. Lekkie i giętkie buty Domyos pozwalają stopom dzieci swobodnie się rozwijać i wzmacniać. Jednocześnie zapewniają ochronę przed zimnem i niebezpiecznymi powierzchniami. Wszystkie nasze buty są dostosowane do specyficznej budowy stóp małych dzieci.
Aktywność:
Czym jest gimnastyka dla niemowląt? To zabawa połączona z gimnastyką: dziecko pozostające cały czas pod opieką instruktora ma do przejścia przygotowany z odpowiednich materiałów tor przeszkód. Te tory są wykonane z różnych przeszkód, których wielkość jest dostosowana do wzrostu małych dzieci (belki, stopnie, równie pochyłe, drążki równoległe, tunele, walce). Mogą one swobodnie po nich się wspinać, zjeżdżać, skakać i chodzić przy utrzymaniu równowagi. To aktywność dla dzieci od 10 m-cy do 6 r.ż.
Zalety tej aktywności:
Jakie korzyści zapewnia gimnastyka dla niemowląt? Gimnastyka dla niemowląt wspiera rozwój psychomotoryczny małych dzieci, a w szczególności ich koordynację, sposób odczuwania i zmysł równowagi. Co więcej, utrzymanie równowagi na osprzęcie, skakanie, turlanie się czy wspinanie pozwala dziecku zwiększyć swoją samodzielność oraz zaufanie do siebie samego.
Strój na zajęcia:
Jaki jest najlepszy strój do gimnastyki dla niemowląt? Wygodny i miękki strój, odpowiedni do danej pory roku: koszulka i spodenki lub spodnie wykonane z miękkiej dzianiny oraz bluza lub dres, które ogrzeją dziecko po wejściu na salę. Dzięki miękkim butom Domyos dziecko nie będzie się ślizgać na sprzęcie sportowym.
Dlaczego należy dobrze dobrać rozmiar buta:
Dobranie odpowiedniego rozmiaru jest kluczowe: mniejszy lub większy rozmiar (nawet o 5 mm!) nie jest pożądany. Za małe buty mogą ocierać kostkę, palce czy skórę; za duże - mogą negatywnie wpłynąć na sposób chodzenia dziecka i przez ocieranie przyczynić się do powstania pęcherzy. Stopa dziecka w wieku 1 - 2 lata na przestrzeni mniej więcej 3 - 4 miesięcy rośnie o co najmniej jeden rozmiar. Należy regularnie sprawdzać rozmiar stopy dziecka.

OPINIE KLIENTÓW

4.6 / 5 22 Opinie
21 użytkowników poleca ten produkt
Favorable review more useful
That review has been deposited on this product version
Kobieta
30-39 lat
17 October 2014
Używany od Więcej niż 1 rok
Rewelacja!
świetna przyczepność, brak usztywnień pierwsza para się rozkleiła

Kupiłam rok temu starszemu synowi do przedszkola, młodszemu do domu. Dzieci cały poprzedni rok dzień w dzień w nich skaczą, biegą, bawią się. Buty są świetne, bo nie mają ani szytwnych piętek, ani profilowanej podeszwy. Dziecko biega jak na boso a nie ślizga się, bo ma silikon pod podeszwą. Dla starszego kupiliśmy jeszcze drugą parę do domu z polarkiem w środku, a teraz nowe do przedszkola, bo nóżka urosła. Świetny produkt!
Żeby nie było jednak tak tylko na plus, to pierwsza para, którą kupiliśmy rozkleiła się po kilku dniach (ta guma wokół palców), zareklamowałam i wymieniono mi je od ręki. Tu brawa dla decathlona za obsługę klienta i sposób załatwania reklamacji!

Critical review more useful
That review has been deposited on this product version
12 February 2014
PODESZWA się przeciera
sa bardzo fajne ale ... podeszwa sie przeciera

silikonowe cześci podeszwy sa w złym miejscu przez co podeszwa się przetarła, mam inne podobne dla starczego dziecka gdzie siilikon jest w innych miejscach i te drugie sa ok

Odpowiedź marki :

Dzień dobry,

Pani Anno dziękujemy za komentarz. Nasze produkty posiadają 2 letnią gwarancję. Skoro podeszwa się przetarła to znaczy, że buty posiadały wadę.

Zapraszamy do najbliższego sklepu Decathlon, gdzie będzie Pani mogła zareklamować wadliwy produkt.

Pozdrawiam serdecznie,
Jakub GIERSZYŃSKI
Customer Service Manager - Decathlon

Anna find this answer not useful

 • 09 January 2017
  That review has been deposited on this product version
  Opinia zweryfikowana
  fajne kapcie
  wygodne, elastyczne, łatwe w praniu zła numeracja

  Bardzo fajne kapcie domowe, elastyczne, wytrzymały rok i jedynie od podeszwy zaczęła się odklejać po takim czasie gumowa antypoślizgowa podkładka. Trzeba kupować kapcie rozmiar większe niż jest podane (o jeden numer), bo numeracja jest nieadekwatna.

 • Mężczyzna
  40-49 lat
  27 September 2016
  Używany od 2 do 8 tygodni
  That review has been deposited on this product version
  Opinia zweryfikowana
  buty dla malucha
  wygoda nie ma

  Super buciki ,wykonanie paci bardzo dobre

 • Mężczyzna
  30-39 lat
  06 September 2016
  Używany od więcej niż 2 lata
  That review has been deposited on this product version
  świetne
  antypoślizgowe, wygodne

  Buciki sa super zwłaszcza jak ktoś ma śliskie podłogi, geniale sa do przedszkola bo każdy maluch poradzi sobie z ich założeniem, nie są sztywne a wręcz miękkie i elastyczne dzięki czemu dziecko chodzi tak jak by chodziło w sarpetkach

Mogą Cię również zainteresować

34,99 zł*
4.50 / 5 34 Opinie
  GORA STRONY