Buty do gimnastyki GYM 500

Ref.
8382123
OPINIE KLIENTÓW
5 / 5 1 Opinia
Mocne strony
Bardzo łatwe do zakładania giętkie buty. Ich giętka podeszwa zapewnia lepsze czucie podłoża i osprzętu. Wierzch z siateczki usprawnia odprowadzanie wilgoci.

2 DOSTĘPNE KOLORY

od
29,99 zł9,99 zł*
Elastyczność
Podeszwa z mikrofibry zwiększa czucie podłoża i osprzętu.
Odprowadzanie wilgoci
Wierzch z siateczki: bardzo przewiewne buty odprowadzające wilgoć.

CHARAKTERYSTYKA

Rozmiary
od 29 do 42
Kolor
czarny, biały
Inne modele
ze skóry
SKŁAD
Wierzch buta : 100.0% Poliester Podeszwa zewnętrzna : 100.0% Poliester Wnętrze buta : 100.0% Poliester
Tests
To ubranie poddaliśmy licznym testom prania i suszenia, które miały na celu sprawdzenie utrzymania jakości koloru i fasonu. Te testy przeprowadzane regularnie przez zewnętrzne laboratorium potwierdzają wysoką jakość naszych produktów.
Przeznaczenie:
do zajęć gimnastycznych i sportowych.
Gwarancja
2 lata

PORADY

Porady bagażu
Po każdym treningu dobrze wywietrzyć buty.

DODATKOWE INFORMACJE

Które wybrać buty z 3 zaproponowanych rodzajów?
W przypadku zajęć sportowych w szkole lub łagodnej gimnastyki, które są uprawiane na raczej twardej i zimnej podłodze, zalecamy płócienne buty z półsztywną podeszwą izolującą od podłoża. Innym wygodnym rozwiązaniem będą giętkie buty do gimnastyki artystycznej. Trenując gimnastykę artystyczną sportowiec musi czuć się dobrze stojąc na podłodze czy osprzęcie. Z tego powodu należy wybierać buty z giętą podeszwą z mikrofibry. Jeśli chodzi o gimnastykę sportową, najlepsze będą półpointy.
Dlaczego warto nosić giętkie buty do gimnastyki artystycznej?
Wielu gimnastyków uprawia gimnastykę artystyczną na boso, dążąc do lepszej kontroli ruchu i komfortu. Warto jednak od najmłodszych lat przyzwyczajać się do noszenia giętkich butów. Jest to ważne z uwagi na higienę (unikamy kontaktu bosej skóry z podłożem), a także ze względu na przyczepność. Giętkie buty noszone zamiast skarpet będą zapobiegać ślizganiu się sportowca. Unikniemy także niedogodności związanych z syndromem choroby Haglunda-Severa, która rozwija się w okresie wzrostu dziecka.
Czym jest syndrom Haglunda-Severa?
W skutek licznych, nieamortyzowanych wstrząsów na wysokości pięty dochodzi do mikrouszkodzeń. Powodują one ból uniemożliwiający gimnastykom dalszy trening. Ten syndrom dotyka dzieci w okresie ich wzrostu. Nie stanowi zagrożenia dla życia. Przechodzi po okresie odpoczynku. Jednakże, chcąc mu zapobiec, warto nosić giętkie buty, do których możemy włożyć wkładkę na piętę, która amortyzuje podczas lądowania na ziemi i pozwala uniknąć tej choroby.

OPINIE KLIENTÓW

5 / 5 1 Opinia
1 użytkowników poleca ten produkt

Tylko wiarygodne opinie

 • Kobieta
  10 listopad 2018
  Używany od 2 do 8 tygodni
  That review has been deposited on this product version
  Zakup potwierdzony
  Super

  Super się sprawdzają,polecam z czystym sercem.

GORA STRONY