Buty fitness 500 damskie

Ref.
8516688
OPINIE KLIENTÓW
4.71 / 5 7 Opinie
Collaborators reviews
5 / 5 1 Opinia
Mocne strony
Damskie buty fitness cardio 500 zapewniają optymalne trzymanie dzięki regulowanym paskom w przedniej części stopy. Ułatwiają wykonywanie wszystkich ruchów wielokierunkowych.
119,99 zł*
Sprężystość wielokierunkowa
Koncepcja sześciokąta: poszanowanie osi mechanicznej stopy i ułatwianie obrotów
Trzymanie stopy
Regulowane paski dla lepszego dopasowania trzymania przodu stopy.
Amortyzacja
Podeszwa EVA gwarantuje wydajną amortyzację i ogranicza wstrząsy podczas ruchu

CHARAKTERYSTYKA

SKŁAD
Wierzch buta : 80.0% Poliester, Wierzch buta : 20.0% Poliuretan Podeszwa zewnętrzna : 70.0% Etylen-octan winylu (EVA), Podeszwa zewnętrzna : 30.0% Guma Wnętrze buta : 100.0% Poliester
Gwarancja
2 lata

DODATKOWE INFORMACJE

Co oferują buty do fitnessu?
Badania przeprowadzone w naszym laboratorium Sporstlab wykazały, że podczas zajęć fitness wykonywane są różne ruchy; te ruchy są inne niż w przypadku innych aktywności sportowych. To min. obroty, wypady nóg, półprzysiady, pełne przysiady, odwodzenie nóg. Nie ma prawie żadnego ruchu liniowego, w przeciwieństwie do biegania, gdzie większość ruchów jest liniowa. Opracowując wszystkie nasze buty, kierujemy się tym, aby pomóc Ci odpowiednio wykonywać te ruchy bez ryzyka kontuzji.
Uprawianie fitnessu w butach do biegania (i na odwrót) to dobry czy zły pomysł?
Noszenie butów dostosowanych do fitnessu o 20% zmniejsza ryzyko kontuzji w porównaniu z noszeniem butów do biegania. Ale dlaczego? Nasze laboratorium w dziale badań i rozwoju wykazało specyficzne ruchy stóp wykonywane w zależności od uprawianej dyscypliny sportowej: prosty ruch stopą podczas biegania, obroty w trakcie fitnessu. Noszenie butów dostosowanych do uprawianej dyscypliny sportowej chroni stopy i wspiera osiągi!
DROP W PODESZWIE: różnica wysokości między przodem a tyłem stopy
Wszystkie nasze buty posiadają spadek 4mm. Drop 4mm zapewni Ci wrażenie z biegania bliskie naturalnemu ustawieniu (bosa stopa = drop równy 0). Musisz wiedzieć, czy masz w zwyczaju noszenie butów z dużym dropem (np. kobiety noszące buty na obcasie), będziesz potrzebować więcej czasu, aby przyzwyczaić się do nowych butów.
SPRĘŻYSTOŚĆ WIELOKIERUNKOWA
Sprężystość wielokierunkowa to zdolność buta do umożliwiania ugięć i skrętów stopy w celu ułatwienia zmian kierunku ruchu. Badania pokazały, że potrzeba zginania / rozciągania stopy jest 1,7 raza większa podczas zajęć fitness niż w trakcie biegania. Inaczej rusza się także kostka podczas zajęć fitness, a inaczej podczas biegania. Z tego powodu opracowujemy wielokierunkowe buty dostosowane do ruchów fitness.
TRZYMANIE NA PRZODZIE STOPY
Dlaczego jest to ważne? Trzymanie na przodzie stopy, miejsca głównego nacisku w fitnessie, pomaga zachować równowagę podczas zmiany kierunku.
AMORTYZACJA NA PRZODZIE STOPY
Amortyzacja to zdolność buta do pochłaniania wstrząsów i łagodzenia drgań. W fitnessie zetknięcie z podłożem następuje na poziomie przedniej części stopy, podczas gdy w bieganiu uderzamy o podłoże głównie piętą. Nasze buty opracowujemy z optymalną amortyzacją, która chroni ciało przed powtarzającymi się wstrząsami i jednocześnie stabilizuje nacisk, co pozwala płynnie łączyć ruchy.
Przyczepność i strefa obrotu
Przyleganie tych butów do podłoża pozwala szybko i łatwo zmienić kierunek ruchu, podczas gdy strefa obrotu - słabiej przylegająca - umożliwia swobodne wykonywanie obrotów i skrętów bez nadmiernego obciążania stawów. Znalezienie równowagi miedzy tymi dwiema potrzebami ma więc kluczowe znaczenie. Połączenie testów sensorycznych, mechanicznych i biomechanicznych pozwoliło nam określić właściwy poziom przyczepności oraz strefę nacisku w trakcie wykonywania obrotu.
Jak to udowodnić?Testowanie produktów
W naszych laboratoriach nasi badacze analizują ruchy sportowców, dzięki czujnikom dokładnie mierzącym reakcje ciała ludzkiego. Jednocześnie testujemy nasze produkty w klubach fitness, czyli tam, gdzie będą używane. Testy te pozwalają nam oferować techniczne i przystępne dla każdego produkty. Przyświeca nam jeden cel: pozwolić Ci uprawiać sport w najlepszych możliwych warunkach.
Zaleta? Brak ciemnych śladów na podłożu.
Nasza podeszwa została opracowana tak, aby nie zostawiała ciemnych śladów na podłożu.
CZY MOŻNA BIEGAĆ NA BIEŻNI W BUTACH FITNESS?
Nasze buty zostały opracowane z myślą o treningach fitness cardio. Są także odpowiednie do biegania po bieżni, jednak przy ograniczeniach w użytkowaniu. Jeśli chcesz przed i/lub po zajęciach rozgrzać się na bieżni, te buty będą odpowiednie. Jednak, jeśli Twój trening polega wyłącznie na bieganiu po bieżni treningowej lub na świeżym powietrzu, ze względów bezpieczeństwa zalecane jest używanie butów przeznaczonych do biegania.
CZY BUTY FITNESSOWE NALEŻY NOSIĆ TYLKO WEWNĄTRZ BUDYNKU?
Fitness cardio uprawiany jest zazwyczaj w klubie sportowym i/lub w domu. Nasze buty przeznaczone są do użytku wewnątrz budynku. Kauczuk nadaje się do użytku na sali, ponieważ jest bardziej "sprężysty". Noszenie tych butów na zewnątrz, np. na asfalcie, przyspieszy zużywanie się kauczuku. Przyczepność naszej podeszwy została przetestowana na podłożach znajdujących się w salach sportowych / domach. Kauczuk zapewnia większą przyczepność podczas treningów.
4.71 / 5 7 Opinie
7 użytkowników poleca ten produkt

Tylko wiarygodne opinie

 • 10 sierpień 2020
  Używany od 2 do 8 tygodni
  That review has been deposited on this product version
  Bardzo wygodne

  Buty są świetne do ćwiczeń, dobrze stabilizują stopy i są wygodne. Nie ślizgają się na podłożu.
  Przed ich zakupem ćwiczyłam przez jakiś czas w butach do biegania, różnica jest znacząco odczuwalna.
  Polecam te buty do ćwiczeń.

 • Kobieta
  30-39 lat
  03 czerwiec 2020
  Używany od tygodnia lub mniej
  That review has been deposited on this product version
  Zakup potwierdzony
  Wygodne i lekkie

  Świetne buty, jestem zadowolona z zakupu, bardzo ładne, dobrze dopasowane do stopy, czuje się w nich mega stabilnie, są lekkie! Wcześniej ćwiczyłam głównie boso, nie czuję za bardzo żadnego większego obciążenia ;). Za taką cenę! Naprawdę godne polecenia. Używam do codziennych treningów typu cardio interwały, tabaty, dużo skoków, wykroków, planków, squatów etc etc. Dość przyczepne do podłoża, nie ślizgam się zwłaszcza przy przy skokach na boki (choć to zależy ofc od miejsca, maty etc). Zdecydowanie kupiłabym drugi raz. Oczywiście ciężko stwierdzić póki co jak długo będą żyć :))

 • 28 maj 2020
  Używany od 2 do 8 tygodni
  That review has been deposited on this product version
  buty mega wygodne

  buty mega wygodne, zastanawiam się nad kupnem drugiej pary tym razem czarnych

5 / 5 1 Opinia
1 użytkowników poleca ten produkt

Tylko wiarygodne opinie

 • 07 listopad 2019
  Używany od 3 do 6 miesięcy
  That review has been deposited on this product version
  Bardo wygodne i miekkie

  Byty są wygodne, stopa się nie męczy w nich

GORA STRONY