Buty fitness kardio 100 mid damskie

Ref.
8379559
OPINIE KLIENTÓW
3 / 5 2 Opinie
Collaborators reviews
5 / 5 1 Opinia
Mocne strony
Damskie buty fitness 100 mid posiadają żłobienia idealnie rozmieszczone na przodzie stopy. Usprawniają one naturalny ruch stopy i zmiany kierunków.
99,99 zł*
Sprężystość wielokierunkowa
Żłobienia na przodzie podeszwy ułatwiają zmiany kierunków
Trzymanie stopy
Wzmocnienia na przodzie i podwyższona cholewka ułatwiają boczne ruchy
Amortyzacja
Odpowiednio gęsta podeszwa wchłania wstrząsy chroniąc ciało podczas skakania

CHARAKTERYSTYKA

SKŁAD
Wierzch buta : 70.0% Poliester, Wierzch buta : 30.0% Poliuretan Podeszwa zewnętrzna : 70.0% Etylen-octan winylu (EVA), Podeszwa zewnętrzna : 30.0% Guma Wnętrze buta : 100.0% Poliester
Przeznaczenie:
do treningu kardio o niskiej intensywności (1 - 2 razy w tygodniu).
Gwarancja
2 lata

DODATKOWE INFORMACJE

Co oferują buty do fitnessu?
Badania przeprowadzone w naszym laboratorium Sporstlab wykazały, że podczas zajęć fitness wykonywane są różne ruchy; te ruchy są inne niż w przypadku innych aktywności sportowych. To min. obroty, wypady nóg, półprzysiady, pełne przysiady, odwodzenie nóg. Nie ma prawie żadnego ruchu liniowego, w przeciwieństwie do biegania, gdzie większość ruchów jest liniowa. Opracowując wszystkie nasze buty, kierujemy się tym, aby pomóc Ci odpowiednio wykonywać te ruchy bez ryzyka kontuzji.
DLACZEGO NALEŻY TRENOWAĆ W ODPOWIEDNICH BUTACH? Bezpieczeństwo
Przeprowadzone badania wykazały, że kontuzje mające miejsce podczas zajęć fitness spowodowane są noszeniem nieodpowiedniego obuwia. 86% kontuzjowanych na zajęciach fitness nosi buty do biegania. Nasze badania dowiodły, że uprawiające fitness osoby, które nie noszą odpowiednich butów, zwiększają ryzyko zranienia się, w porównaniu do osób noszących buty do fitnessu. To wszystko pokazuje, jak ważne jest opracowywanie odpowiednich butów dostosowanych do zajęć fitness.
SPADEK PODESZWY; różnica wysokości między przodem a tyłem stopy
Wszystkie nasze buty posiadają spadek 4mm. Ten spadek 4mm zapewnia Twoim stopom bardziej naturalny ruch (bosa stopa = brak spadku) Jeśli nosisz buty z dużym spadkiem (np. kobiety noszące buty na obcasie), będziesz potrzebować więcej czasu, aby przyzwyczaić się do nowych butów.
SPRĘŻYSTOŚĆ WIELOKIERUNKOWA
Dlaczego jest to ważne? Badania pokazały, że potrzeba zginania / rozciągania stopy jest 1,7 raza większa podczas zajęć fitness niż w trakcie biegania. Inaczej rusza się także kostka podczas zajęć fitness, a inaczej podczas biegania. Te badania dowiodły, że potrzeba sprężystości i skręcania butów fitness jest szczególna i inna niż w przypadku butów do biegania. Dlatego opracowujemy buty wielokierunkowe dostosowane do tego sportu i wykonywanych w trakcie jego uprawiania ruchów.
TRZYMANIE NA PRZODZIE STOPY
Dlaczego jest to ważne? Trzymanie na przodzie stopy, miejsca głównego nacisku w fitnessie, pomaga zachować równowagę podczas zmiany kierunku.
AMORTYZACJA NA PRZODZIE STOPY
Dlaczego jest to ważne? Podczas zajęć fitness uderzamy przodem stopy o podłoże, natomiast podczas biegania - piętą. Nasze buty opracowujemy z optymalną amortyzacją, która chroni ciało przed powtarzającymi się wstrząsami i jednocześnie stabilizuje nacisk, co pozwala płynnie łączyć ruchy.
Przyczepność i strefa obrotu
Ten model butów oferuje przyczepność, która pozwala szybko i łatwo zmienić kierunek ruchu; strefa obrotu natomiast zapewnia mniejszą przyczepność, dzięki czemu możesz swobodnie obracać się lub skręcać, bez zmuszania stawów do ruchu. Wyważenie tych dwóch potrzeb jest kluczową kwestią. Połączenie testów sensorycznych, mechanicznych i biomechanicznych pozwoliło nam określić właściwy poziom przyczepności oraz strefę nacisku w trakcie wykonywania obrotu.
Jak to udowodnić? Testowanie produktów
W naszych laboratoriach nasi badacze analizują ruchy sportowców, dzięki czujnikom dokładnie mierzącym reakcje ciała ludzkiego. Niemniej jednak, nic nie dorówna sprawdzeniu produktu "w terenie". Z tego powodu testujemy nasze produkty także w klubach fitness, czyli docelowym miejscu ich użytkowania. Te testy pozwalają nam zaproponować techniczne i przystępne produkty, dzięki którym możesz cieszyć się sportem w jak najlepszych warunkach.
Nie zostawia ciemnych śladów na podłodze
Podeszwa naszych butów zaprojektowana tak, aby nie zostawiać śladów na podłodze.
CZY W TYCH BUTACH MOŻNA BIEGAĆ NA BIEŻNI?
Nasze buty fitness zostały zaprojektowane do treningów kardio. Są także odpowiednie do biegania, przy ograniczonym użytkowaniu. Jeśli chcesz przed treningiem lub po jego zakończeniu rozgrzać się na bieżni, te buty nadają się do takiego użytkowania. Jednakże, jeśli przede wszystkim biegasz na bieżni treningowej lub na świeżym powietrzu, z powodów bezpieczeństwa, zalecamy noszenie butów przeznaczonych do biegania.
BUTY DO FITNESSU - TYLKO INDOOR?
Fitness kardio uprawiany jest głównie w klubie sportowym i/lub domu. Nasze buty zostały zaprojektowane z myślą o użytku wewnątrz budynku. Kauczuk jest odpowiedni do użytku w sali, ponieważ jest bardziej "sprężysty". Noszenie tych butów na świeżym powietrzu, na asfalcie, może przyspieszyć zużywanie się kauczuku. Przyczepność naszej podeszwy została przetestowana pod kątem podłogi w klubie / domu. Na takim podłożu kauczuk zapewnia przyczepność podczas treningów.
3 / 5 2 Opinie
1 użytkowników poleca ten produkt

Tylko wiarygodne opinie

 • Kobieta
  40-49 lat
  12 sierpień 2017
  Używany od 3 do 6 miesięcy
  That review has been deposited on this product version
  Świetne

  Buty świetnie się sprawdzają w treningu siłowym,stabilne,podtrzymują kostkę.Dla mnie nie zastąpione przy przysiadach. Noga się w nich nie poci,co dla mnie jest bardzo ważne. Planuję zakup kolejnej pary ,by mieć do chodzenia nacodzień:-)

 • Kobieta
  30-39 lat
  13 czerwiec 2017
  Używany od Więcej niż 1 rok
  That review has been deposited on this product version
  Bardzo nie wygodne

  Nieżyt ety obcieraja w czasie ćwiczeń. Mimo wydania 100zl i kilku podejść do nich niestety nie sprawdzily się i leżą w szafie od ponad roku. Szkoda bo ladne

  Odpowiedź marki :

  Pani Izabelo, dziękuję za Pani komentarz. Przykro mi, że produkt nie spełnia Pani oczekiwań. Pani problem może wynikać ze złego dobrania rozmiaru. Rozmiarówka na tych butach może być nieco zaniżona. W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Pani dyspozycji.
  Pozdrawiam

  Kamila Marczyk Ambasador marki Domyos

5 / 5 1 Opinia
1 użytkowników poleca ten produkt

Tylko wiarygodne opinie

 • Kobieta
  05 listopad 2018
  Używany od 2 do 8 tygodni
  That review has been deposited on this product version
  Zakup potwierdzony
  świetne buty!

  ładne, wygodne, funkcjonalne buty na fitness.
  Niewygórowana cena w stosunku do jakości!
  polecam

Mogą Cię również zainteresować

79,99 zł*
4.78 / 5 18 Opinie
  od
  119,99 zł114,99 zł*
  5.00 / 5 1 Opinia
   GORA STRONY