Buty fitness kardio 500 damskie

Ref.
8510032
OPINIE KLIENTÓW
4.37 / 5 117 Opinie
Collaborators reviews
4.7 / 5 10 Opinie
Mocne strony
Damskie buty fitness kardio 500 gwarantują optymalne trzymanie dzięki regulowanym paskom na przodzie stopy. Ułatwiają wykonywanie wszystkich wielokierunkowych ruchów fitness.

4 DOSTĘPNE KOLORY

od
119,99 zł74,99 zł*
Sprężystość wielokierunkowa
Koncepcja sześciokąta: poszanowanie osi mechanicznej stopy i ułatwianie obrotów
Trzymanie stopy
Regulowane paski dla lepszego dopasowania trzymania przodu stopy.
Amortyzacja
Podeszwa EVA gwarantuje wydajną amortyzację i ogranicza wstrząsy podczas ruchu

CHARAKTERYSTYKA

SKŁAD
Wierzch buta : 80.0% Poliester, Wierzch buta : 20.0% Poliuretan Podeszwa zewnętrzna : 70.0% Etylen-octan winylu (EVA), Podeszwa zewnętrzna : 30.0% Guma Wnętrze buta : 100.0% Poliester
Gwarancja
2 lata

DODATKOWE INFORMACJE

Co oferują buty do fitnessu?
Badania przeprowadzone w naszym laboratorium Sporstlab wykazały, że podczas zajęć fitness wykonywane są różne ruchy; te ruchy są inne niż w przypadku innych aktywności sportowych. To min. obroty, wypady nóg, półprzysiady, pełne przysiady, odwodzenie nóg. Nie ma prawie żadnego ruchu liniowego, w przeciwieństwie do biegania, gdzie większość ruchów jest liniowa. Opracowując wszystkie nasze buty, kierujemy się tym, aby pomóc Ci odpowiednio wykonywać te ruchy bez ryzyka kontuzji.
Uprawianie fitnessu w butach do biegania (i na odwrót) to dobry czy zły pomysł?
Noszenie butów dostosowanych do fitnessu o 20% zmniejsza ryzyko kontuzji w porównaniu z noszeniem butów do biegania. Ale dlaczego? Nasze laboratorium w dziale badań i rozwoju wykazało specyficzne ruchy stóp wykonywane w zależności od uprawianej dyscypliny sportowej: prosty ruch stopą podczas biegania, obroty w trakcie fitnessu. Noszenie butów dostosowanych do uprawianej dyscypliny sportowej chroni stopy i wspiera osiągi!
DROP W PODESZWIE: różnica wysokości między przodem a tyłem stopy
Wszystkie nasze buty posiadają spadek 4mm. Ten spadek 4mm zapewnia Twoim stopom bardziej naturalny ruch (bosa stopa = brak spadku) Jeśli nosisz buty z dużym spadkiem (np. kobiety noszące buty na obcasie), będziesz potrzebować więcej czasu, aby przyzwyczaić się do nowych butów.
SPRĘŻYSTOŚĆ WIELOKIERUNKOWA
Dlaczego jest to ważne? Badania pokazały, że potrzeba zginania / rozciągania stopy jest 1,7 raza większa podczas zajęć fitness niż w trakcie biegania. Inaczej rusza się także kostka podczas zajęć fitness, a inaczej podczas biegania. Te badania dowiodły, że potrzeba sprężystości i skręcania butów fitness jest szczególna i inna niż w przypadku butów do biegania. Z tego powodu opracowujemy wielokierunkowe buty dostosowane do ruchów fitness.
TRZYMANIE NA PRZODZIE STOPY
Dlaczego jest to ważne? Trzymanie na przodzie stopy, miejsca głównego nacisku w fitnessie, pomaga zachować równowagę podczas zmiany kierunku.
AMORTYZACJA NA PRZODZIE STOPY
Dlaczego jest to ważne? Podczas zajęć fitness uderzamy przodem stopy o podłoże, natomiast podczas biegania - piętą. Nasze buty opracowujemy z optymalną amortyzacją, która chroni ciało przed powtarzającymi się wstrząsami i jednocześnie stabilizuje nacisk, co pozwala płynnie łączyć ruchy.
Przyczepność i strefa obrotu
Ten model butów oferuje przyczepność, która pozwala szybko i łatwo zmienić kierunek ruchu; strefa obrotu natomiast zapewnia mniejszą przyczepność, dzięki czemu możesz swobodnie obracać się lub skręcać, bez zmuszania stawów do ruchu. Znalezienie równowagi miedzy tymi dwoma potrzebami jest więc zasadnicze. Połączenie testów sensorycznych, mechanicznych i biomechanicznych pozwoliło nam określić właściwy poziom przyczepności oraz strefę nacisku w trakcie wykonywania obrotu.
Jak to udowodnić?Testowanie produktów
W naszych laboratoriach nasi badacze analizują ruchy sportowców, dzięki czujnikom dokładnie mierzącym reakcje ciała ludzkiego. Nic jednak nie jest tak istotne jak doświadczenie z terenu. Z tego powodu nasze produkty testujemy też w klubach fitness, tam, gdzie będą używane. Te testy pozwalają nam oferować produkty techniczne i przystępne dla każdego, a przyświeca nam jeden cel: pozwolić Wam uprawiać sport w najlepszych możliwych warunkach.
Zaleta? Brak ciemnych śladów na podłożu.
Nasza podeszwa została opracowana tak, aby nie zostawiała ciemnych śladów na podłożu.
CZY MOŻNA BIEGAĆ NA BIEŻNI W BUTACH FITNESS?
Nasze buty zostały opracowane z myślą o treningach fitness kardio. Są także odpowiednie do biegania po bieżni, jednak przy ograniczeniach w użytkowaniu. Jeśli chcesz przed i/lub po zajęciach rozgrzać się na bieżni, te buty będą odpowiednie. Jednak, jeśli Twój trening polega wyłącznie na bieganiu po bieżni treningowej lub na świeżym powietrzu, ze względów bezpieczeństwa zalecane jest używanie butów przeznaczonych do biegania.
CZY BUTY FITNESSOWE NALEŻY NOSIĆ TYLKO WEWNĄTRZ BUDYNKU?
Fitness kardio uprawiany jest zazwyczaj w klubie sportowym i/lub w domu. Nasze buty przeznaczone są do użytku wewnątrz budynku. Kauczuk nadaje się do użytku na sali, ponieważ jest bardziej "sprężysty". Noszenie tych butów na zewnątrz, np. na asfalcie, przyspieszy zużywanie się kauczuku. Przyczepność naszej podeszwy została przetestowana na podłożach znajdujących się w salach sportowych / domach. Kauczuk zapewnia większą przyczepność podczas treningów.
4.37 / 5 117 Opinie
107 użytkowników poleca ten produkt

Tylko wiarygodne opinie

 • 09 sierpień 2019
  Używany od 2 do 8 tygodni
  That review has been deposited on this product version
  Zakup potwierdzony
  super buty

  doskonala stosunek jakosci do ceny, bardzo wygodne i ladne kolorystycznie

 • Kobieta
  40-49 lat
  20 lipiec 2019
  Używany od 2 do 8 tygodni
  That review has been deposited on this product version
  Zakup potwierdzony
  buty dobre na fitness

  Polecam, wygodne, nie ślizgają się, idealne na fitness.

 • 15 lipiec 2019
  Używany od tygodnia lub mniej
  That review has been deposited on this product version
  Zakup potwierdzony
  buty na zumbe

  Na razie po jednym użyciu jestem zadowolona

4.7 / 5 10 Opinie
9 użytkowników poleca ten produkt

Tylko wiarygodne opinie

 • 12 sierpień 2019
  Używany od 3 do 6 miesięcy
  That review has been deposited on this product version
  .

  .

 • 10 sierpień 2019
  Używany od 2 do 8 tygodni
  That review has been deposited on this product version
  Zakup potwierdzony
  ZAPATILLAS DOMYOS

  Zapatillas muy cómodas para la práctica del fitnes-cardio. Son muy ligeras, no pesan, y tienen un buen diseño.

 • 10 sierpień 2019
  Używany od 2 do 8 tygodni
  That review has been deposited on this product version
  Zakup potwierdzony
  MEDIO

  La compré de rebajas, pero por su precio original considero que deberían tener más calidad. No traspira bien el pie y esto produce mal olor.

GORA STRONY