conseils-cross-astuce-4-bons-plans-pour-garder-la-motivation

4 DOBRE METODY NA UTRZYMANIE MOTYWACJI

(19)

Powrót do sportu to nie bułka z masłem… Trudno jest znaleźć w sobie siłę i chęci - jeszcze trudniej, gdy rezultaty każą na siebie czekać. Odkryj 4 dobre sposoby na utrzymanie motywacji w każdej sytuacji.

 

Dobra rada nr 1: zostań swoim własnym trenerem

Nie możesz sobie pozwolić na trenera personalnego? Żaden problem! Aby zmotywować się do ruchu, zostań swoim własnym trenerem: spróbuj prowadzić dzienniczek, w którym będziesz zapisywać wszystkie swoje aktywności. Ustal plan treningowy, by wprowadzić sesje sportowe do swoich codziennych zajęć. To dobry sposób na robienie postępów, a zwłaszcza na szybsze osiągnięcie sportowego celi. Odpowiedni rytm? Minimalnie 2, najlepiej 3 razy w tygodniu. Wskazówka: Wizualizuj sobie mnóstwo obrazów, zachęcających do uprawiania fitnessu i bycia w formie. Dodawaj sobie otuchy, kiedy ćwiczenie staje się uciążliwe. Może się to wydawać banalne, ale kiedy czujesz, że możesz odnieść sukces, nie ma nic lepszego niż słowa dopingu, by wzmocnić to poczucie i dać z siebie wszystko.

 

Dobra rada nr 2: ćwicz wszystkie mięśnie swojego ciała

Próbowałaś już wszystkiego, by schudnąć, ale nic nie pomaga, Twoje nogi, pośladki czy brzuch nic się nie zmieniły? Bardzo prawdopodobne, że niepotrzebnie skupiasz się maksymalnie właśnie na tych częściach ciała. Mięśnie, które nadmiernie ćwiczysz, stają się "przerośnięte". Przy identycznym programie treningowym, powtarzanym każdego tygodnia, początkowe postępy kończą się stagnacją. Nasza fitnessowa wskazówka? Aby uzyskać rezultaty, ćwicz wszystkie grupy mięśniowe, nie tylko te, na których wypracowaniu Ci zależy. Na przykład raz w tygodniu odstaw bieżnię i wybierz się na zajęcia grupowe; albo podczas ćwiczeń siłowych pilnuj, by tylko połowa z nich angażowała głównie dolną część ciała.

 

Dobra rada nr 3: dodaj energii swoim treningom

Ćwiczysz na bieżni, by utrzymać formę, ale czujesz zakradającą się rutynę? Nasza dobra rada fitnessowa: przeplataj trening cardio ćwiczeniami siłowymi, by zdynamizować poszczególne sesje treningowe. Część biegowa treningu przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, pozostawiając siły na regenerację, natomiast część siłowa pozwala utrzymać masę mięśniową, a więc spalić więcej energii. Przy około półgodzinnym treningu zastosuj następujący schemat: rozgrzewaj się przez 10 minut – 4 minuty marszu, następnie przejdź do truchtu. Następnie przez 20 minut przeplataj 3-minutowe bloki biegu z 30-sekundowymi ćwiczeniami siłowymi, np. deską bokiem, pompkami, brzuszkami, wykrokami w przód... Na zakończenie 5 minut truchtu na uspokojenie tętna.

 

Dobra rada nr 4: domowe plany treningowe

Podczas brzydkiej pogody jedynym rozwiązaniem pozostaje uprawianie sportu w domu. Czy - tak jak wiele osób - Ty także łatwo odkładasz trening fitness "na jutro"?  Jak utrzymać motywację do ćwiczeń nawet w domu? Spróbuj ustalić przynajmniej 2 przedziały czasowe w tygodniu poświęcone treningom. Zacznij na przykład od 20-minutowych sesji i z każdym tygodniem stopniowo wydłużaj czas treningu, jeśli masz do tego warunki. Wybierz jeden lub kilka programów dostępnych w naszej zakładce Porady. Jeśli chcesz, podczas domowego treningu możesz również skorzystać z akcesoriów (efektywnych i zajmujących mało miejsca): skakanki, ciężarków, kettlebella, AB220, Resistance Tube, piłki lekarskiej.

 

 

 

Znasz już kilka wskazówek, jak wrócić do sportu na dobre. By utrzymać motywację, nie zapominaj też o wyborze ulubionej aktywności, z której uprawiania będziesz czerpać przyjemność!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
99,99 zł*
4.81 / 5 16 Opinie
    GORA STRONY