conseils-4-bonnes-raisons-de-tester-le-biking

4 DOBRE POWODY, BY WYPRÓBOWAĆ INDOOR CYCLING

(28)

Jakie są zalety cyclingu, czyli tych modnych zajęć z jazdy na rowerze indoor? Odkryj 3 dobre powody, dla których warto brać udział w takich zajęciach.

 

Indoor cycling: co to jest?

Indoor cycling lub RPM to zajęcia z jazdy na rowerze w klubie (w sali), podczas których używamy rowerów stacjonarnych, jedziemy w grupie, słuchając muzyki. Nad proponowanymi ćwiczeniami czuwa trener sportowy. Ćwiczenia opierają się na wydolności układu oddechowego oraz pracy mięśni (szczególnie dolnych partii ciała). Intensywność ćwiczeń jest zróżnicowana, by precyzyjnie symulować jazdę na rowerze. Ta dyscyplina sportowa jest bardzo efektywna; jest to rodzaj treningu, który przygotowuje do wyjścia na rower lub wędrówki, ale także pozwala szybko stracić na wadze. Zajęcia nie wymagają żadnego ruchu technicznego czy wykonywania szczególnie trudnych pozycji. W żadnym stopniu nie przyczyniają się do powstawania urazów w układzie kostno-stawowym i dlatego są odpowiednie nawet dla osób, u których pojawiają się bóle na wysokości pleców.

 

Jak wyglądają zajęcia z cyclingu?

Jedne zajęcia z indoor cyclingu trwają od 30 do 80 minut. Podczas treningu pedałujemy rytmicznie do odpowiedniej muzyki, która utrzymuje intensywność wysiłku na odpowiednim poziomie. Praca opiera się na różnych pozycjach i rytmie ćwiczeń. Po fazach przyspieszenia (sprintu), podczas których przyspiesza nam tętno, następują fazy aktywnej regeneracji. Tor jazdy ma na celu odtworzenie realnej jazdy na rowerze, dlatego zawiera podjazdy pod górkę, zjazdy oraz jazdę po płaskim terenie. Indoor cycling, będąc zarówno prostą, jak i wydajną dyscypliną sportową, wymaga zaledwie jednego niezbędnego narzędzia: oporu - pokrętła, które sprawi, że pedałowanie będzie łatwiejsze lub trudniejsze. Ustawia się je indywidualnie, co pozwala każdemu dopasowywać intensywność jazdy do własnego poziomu.

 

Dlaczego warto uprawiać indoor cycling?

Wsparcie układu krążenia

Wróć do formy lub zwiększ swoje osiągi dzięki indoor cyclingowi. Są to kompletne zajęcia, odpowiednie dla wielu osób. Jest to sport wspaniale wpływający na układ krążenia. Dzięki tego rodzaju treningom Twoje ciało staje się bardziej wytrzymałe, odporniejsze, a przede wszystkim bardziej wydajne, jeśli chodzi o wysiłek. Stopniowo Twój oddech będzie się poprawiać, rozwiniesz swoją wytrzymałość i będziesz stymulować krążenie krwi.

 

Rada od trenera: osobo chcącym rozpocząć indoor cycling gorąco polecamy, aby najpierw przez jeden miesiąc trenowały cardio.

 

Możliwość spożytkowania energii

Lubisz bardzo aktywnie trenować? Koniecznie wypróbuj indoor cycling: te zajęcia są doskonałe, jeśli chcesz się wyżyć oraz poprawić swoją wewnętrzną siłę. Dzięki wsparciu ze strony trenera lub motywacji płynącej ze wspólnej jazdy w grupie dasz z siebie wszystko. Poprawisz swoje wyniki, pokonując nawet 25 km w trakcie jednych zajęć. Nie musisz o niczym myśleć: uprawiając cycling, nie musisz skupiać się na koordynacji czy na sposobie wykonywania ruchów - po prostu pedałujesz!

 

Utrata wagi

Indoor cycling to niezawodny sposób na utratę wagi w jak najkrótszym czasie. Dzieje się tak dlatego, że sport ten łączy pracę mięśni z pracą układu oddechowego, czyli dwóch elementów niezbędnych przy chudnięciu. Intensywność ćwiczeń oraz czas trwania wysiłku przyczyniają się do znacznego spalania kalorii (średnio 700 kalorii podczas jednych zajęć, w zależności od Twojej wagi i poziomu zaawansowania... ale także od Twojego zaangażowania!). Jest to sport, którego należy spróbować, jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów i czuć się dobrze w swoim ciele, gdyż tego rodzaju trening poprawia samopoczucie przez uwalnianie maksymalnej ilości endorfin, czyli hormonu szczęścia.

 

Rzeźbienie ciała

Indoor cycling przyczynia się nie tylko do utraty wagi, jest także odpowiedni dla tych, którzy chcą ujędrnić dolne partie ciała: nogi czy pośladki, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony stawów. Wraz z kolejnymi treningami ta pozwalająca ujędrnić ciało metoda zwiększy Twoją siłę oraz wytrzymałość mięśni, nie powodując ich przyrostu.

 

 

 

Teraz już wiesz, że warto przez cały rok uprawiać indoor cycling - sport, który pozwoli Ci utrzymać linię i zachować formę. Jest to idealna aktywność sportowa dla osób, które chcą pozbyć się stresu, spożytkować energię, bardziej się spocić i po prostu dobrze się bawić. Oczywiście jeśli chcesz zobaczyć zmiany, musisz uprawiać indoor cycling co najmniej 2 razy w tygodniu i uzupełniać go treningiem wytrzymałościowym (treningiem o niskiej intensywności, jak stretching czy joga) oraz ćwiczeniami ogólnymi, wzmacniającyim górne partie ciała. A jeśli chcesz trenować także u siebie w domu, wybierz rower stacjonarny cardio cycling. Koniec z wymówkami! Teraz możesz jeździć na rowerze w każdą pogodę!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
FITNESS
conseils-energy-exercice-velo-appartement-quel-programme-mincir

Czy dzięki ćwiczeniom na rowerze treningowym możemy schudnąć? Odpowiedź brzmi: TAK! Dowodem jest ten trwający 8 tygodni program skupiający się na utracie wagi dzięki treningowi na rowerze. Pozwoli Ci on w rozsądny sposób stracić na wadze (około 3 kg).

(3)
GORA STRONY