conseils-active-astuce-5-bonnes-raisons-de-vous-asseoir-sur-un-gym-ball

5 DOBRYCH POWODÓW, BY USIĄŚĆ NA PIŁCE GIMNASTYCZNEJ

(8)

Gym Ball to duża piłka fitnessowa, która służy zarówno do rozciągania, jak i do ćwiczeń wzmacniających mięśnie oraz pracy nad mięśniami posturalnymi. Dostępna w różnych średnicach (w zależności od Twojego wzrostu) piłka gimnastyczna jest dużo bardziej efektywna, niż może się wydawać. Jeśli chcesz się o tym przekonać, na początek po prostu na niej usiądź - zrozumiesz, dlaczego...

 

Gym Ball wysmukla nogi i ujędrnia sylwetkę

Siedzenie na piłce gimnastycznej polega przede wszystkim na łapaniu równowagi. Aby ją utrzymać, automatycznie napinasz mięśnie kolan, bioder i kostek. Nawet nie zdając sobie z tego sprawy, wzmacniasz mięśnie głębokie i kręgosłup. Kiedy wypracujesz nawyk regularnego używania piłki (na początek 15 minut dziennie), ujędrnisz mięśnie, co przełoży się na wygląd Twojej sylwetki. Praca nad mięśniami głębokimi wspomaga walkę z cellulitem i niweluje efekt pomarańczowej skórki.

 

Gym Ball poprawia sylwetkę

Jeśli masz tendencję do garbienia się, Gym Ball jest świetnym sposobem na powrót do dobrych nawyków. Siedzenie na piłce gimnastycznej pozwala bowiem skorygować i poprawić postawę. Niestabilność piłki zmusza Cię do częstych zmian pozycji, ale jednocześnie musisz być świadoma swojej postawy. Przy okazji pracujesz więc nad utrzymaniem prostej sylwetki, a zwłaszcza zapobiegasz bólom pleców związanych z nieprawidłową pozycją.

 

Gym Ball poprawia zmysł równowagi

Gym Ball niezaprzeczalnie wspomaga równowagę, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Niezależnie od ćwiczenia wykonywanego na piłce gimnastycznej, musisz złapać równowagę, by znaleźć i utrzymać prawidłową pozycję. Poszukując tej stabilności i kontrolując ją, rozwijasz również koncentrację i samokontrolę.

 

Gym Ball to przyjaciel płaskiego brzucha

Z pewnością nie takie jest Twoje pierwsze skojarzenie z piłką gimnastyczną, ale jest ona świetna do rzeźbienia mięśni brzucha! Aby utrzymać pozycję siedzącą, napinasz bowiem nie tylko mięśnie nóg: szukając równowagi, bardzo angażujesz mięśnie brzucha. To dlatego Gym Ball wspomaga pracę nad tą grupą mięśniową. Jeśli chcesz skoncentrować się na tej części ciała i wyrzeźbić płaski brzuch, sprawdź wszystkie nasze filmy z ćwiczeniami, które możesz wykonywać w domu.

 

Gym Ball jest świetny dla zdrowia

Przyjmując prawidłową postawę na piłce gimnastycznej, zapobiegasz bólom pleców, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym. Mikroruchy, które wykonujesz, by utrzymać prawidłową postawę na piłce gimnastycznej, wzmacniają mięśnie grzbietu. Mikroruchy te oraz niestatyczna pozycja, którą przyjmujesz na Gym Ballu, wpływają również pozytywnie na przepływ krwi. Dlatego też, będąc nieświadomie w ciągłym ruchu, jesteś wciąż pełna energii i ujędrniasz ciało. Gym Ball znacznie poprawia ogólny stan zdrowia. Odzyskujesz energię, formę i jędrność.

 

 

 

Gorąco polecamy regularne korzystanie z piłki, ponieważ ma ona świetny wpływ na ogólny stan zdrowia! Ten kompletny przyrząd pozwoli Ci jednocześnie wzmocnić, rozluźnić i rozciągnąć mięśnie. Nie pozostaje Ci nic innego, jak wypróbować Gym Ball i przekonać się do niej na dobre!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
SILOWNIA/PILATES

Piłka gimnastyczna Domyos to przyrząd, który dzięki prezentowanym przez nas filmom z ćwiczeniami umożliwia ujędrnianie mięśni. Filmy z ćwiczeniami są realizowane we współpracy z trenerami sportowymi Domyos Club i umożliwiają zwiększenie siły mięśni brzucha, ud i pośladków, a także bicepsów dzięki spokojnemu wzmacnianiu mięśni. Odkryj nasze filmy z ćwiczeniami, dzięki którym będziesz mógł prawidłowo trenować z piłką gimnastyczną i tonizować swoje ciało.

(18)
GORA STRONY