5 WSKAZÓWEK JAK ZACHOWAĆ POINTY W DOBRYM STANIE

Baletnica musi często zmieniać pointy. Wynika to z tego, że klej mięknie i baletka staje się mniej sztywna. A jeżeli stopa nie jest dobrze trzymana, może to powodować urazy. Każda baletnica ma swoje sposoby na utrzymanie swoich point w jak najlepszym stanie. Aby dłużej zachować swoje pointy w dobrym stanie, wykorzystaj wskazówki Domyos:wzmacniaj baletki, susz je, wkładaj do lodówki, stosuj ochraniacze na pointy, czyść je delikatnie.

 

Wskazówka nr 1: wzmacniam moje pointy

Aby zapobiec zużywaniu się czubków, wzmacniaj przody. Nałóż warstwę przezroczystego lakieru do paznokci na przody point, aby je wzmocnić. Nie zapomnij o kalafonii, żeby się nie ślizgać!

 

Wskazówka nr 2: suszę moje pointy

Podczas tańca stopa się poci. Wilgoć przyczynia się do stopniowego zużywania point. Aby temu zaradzić, pamiętaj o wysuszeniu point po każdych zajęciach. Umieść je w suchym miejscu, ale nie na kaloryferze! Używaj dwóch par na zmianę, jeśli masz taką możliwość.

 

Wskazówka nr 3: wkładam pointy do lodówki

Jeżeli pointy są zbyt miękkie, włóż je do lodówki - sprawi to, że będą bardziej trwałe! Zimno wywiera korzystny wpływ na pointy, co pozwoli dłużej je używać. I odwrotnie - wysokie temperatury mają bardzo zły wpływ na pointy: niszczą wierzch i podeszwę.

 

Wskazówka nr 4: stosuję ochraniacze

Ochraniacze łatwo się zakłada, pozwalają one ćwiczyć kroki taneczne, bez zużywania baletek. Bardzo praktyczne jest również to, że na scenę możesz wejść w czystych pointach.

 

Wskazówka nr 5: wiem jak czyścić moje pointy

Do czyszczenia point i wywabiania widocznych plam stosuj wilgotną szmatkę, którą delikatnie pocieraj materiał. Regularnie impregnuj pointy, aby zapobiegać zabrudzeniom.

Advice

Jak szybko robić postępy w tańcu dzięki prostym i skutecznym sposobom? Odkryj nasze porady, dzięki którym udoskonalisz technikę tańca i poczujesz się lepiej w swoim ciele.

GORA STRONY