Budowanie mięśni: w jaki sposób zwiększyć masę mięśniową?

(4)

Jaki jest przepis na skuteczne zwiększenie masy mięśniowej? Połączenie zdrowego odżywiania z intensywnymi treningami i długim okresem regeneracji. Domyos, Twój partner w treningu siłowym, pomaga zwiększyć masę mięśniową.

 

Jaka jest różnica między przyrostem masy mięśniowej a przyrostem suchej masy mięśniowej?

Ćwiczenia siłowe można wykonywać w dwóch celach: albo aby nabrać masy mięśniowej, albo aby nabrać suchej masy mięśniowej.

Suchą masę mięśniową uzyskuje się przez utratę tkanki tłuszczowej, czyli obniżenie masy ciała i rozwijanie mięśni. Przyrost masy mięśniowej oznacza - przeciwnie - zwiększenie wagi i objętości mięśni. W nabieraniu masy odżywianie ma zasadnicze znaczenie.

 

Połącz dietę bogatą w składniki odżywcze (węglowodany i białka) z intensywnymi treningami, a szybko nabierzesz masy mięśniowej.

 

Trening w celu osiągnięcia przyrostu masy mięśniowej

W tym celu zalecane jest trenowanie z dużym obciążeniem. Postaw na ćwiczenia z wykorzystaniem masy ciała lub na ławce treningowej, co umożliwia wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń.

 

Zalecane jest ćwiczenie kilku grup mięśniowych, zamiast wykonywania ćwiczeń izolacyjnych. Ćwicz duże mięśnie ciała, a mianowicie pośladki, plecy i uda.

 

Trening nie powinien trwać dłużej niż 1 h 30 min lub 2 h, wraz z rozgrzewką i rozciąganiem. Ograniczenie czasu trwania treningów pozwala zachować energię na regenerację - fazę budowy mięśni.

 

Nie zaniedbuj fazy regeneracji!

Aby nabrać masy mięśniowej, nie należy zaniedbywać okresu na odpoczynek. To właśnie podczas regeneracji odbywa się budowa masy mięśniowej.

Ćwicz co drugi dzień, przeznaczając jeden dzień na regenerację.

 

I ostatnia rada: nabieranie masy mięśniowej wymaga skoncentrowania się na treningu siłowym. Nie łącz zbyt wielu sportów. Skoncentruj się wyłącznie na ćwiczeniach siłowych.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Vote
599,99 zł*
4.33 / 5 3 Opinie
  od
  749,99 zł599,99 zł*
  5.00 / 5 5 Opinie
   KULTURYSTYKA

   Redukcja masy tłuszczowej to ważny etap, wymagający przestrzegania ściśle określonych zasad, dzięki którym mięśnie stają się widoczne. Zapoznaj się z 5 poradami Domyos, które pomogą ci zredukować masę tłuszczową i zastosować właściwą dietę.

   (16)
   GORA STRONY