conseils-Les-gestes-pour-retrouver-la-forme

CZAS ODZYSKAĆ FORMĘ!

Wracają piękne dni. Masz ochotę odzyskać i zachować formę? Naładuj baterie i nabierz energii, korzystając z poniższych porad.

 

1. Wznawiać aktywność stopniowo.

W codziennym życiu zaczynamy od nabycia odruchów, dzięki którym ruszamy się i jesteśmy aktywni bez specjalnego wysiłku. Korzystaj ze schodów, zamiast jeździć windą. Na niewielkich dystansach przemieszczaj się rowerem, gdy tylko pozwala na to pogoda. Wysiadaj z autobusu kilka przystanków wcześniej, aby resztę drogi pokonać marszem… Codzienność obfituje w okazje do tego, by się ruszać - wystarczy z nich skorzystać!

 

2. Motywować się wzajemnie.

Gdy decydujemy się wznowić aktywność fizyczną, zawsze bardziej motywujące będą treningi we dwoje lub w gronie znajomych. Uprawiać sport w grupie to dodawać sobie wzajemnie otuchy, traktując jednocześnie treningi jako okazję do tego, by się spotkać. Łatwiej jest zachować motywację, dyscyplinę i zapomnieć o wysiłku. Treningi stają się czasem spędzanym w przyjemny sposób w dobrym towarzystwie. Najlepiej ćwiczyć w parze z osobą, której kondycja fizyczna jest zbliżona do naszej.

 

3. Skorzystać z pomocy trenera.

Aby odzyskać formę, najlepiej zwrócić się do trenera, który pomoże nam określić cele i zaproponuje odpowiednio dostosowany program. Spersonalizowana pomoc trenerska pozwala niezwykle skutecznie zwiększać motywację i ćwiczyć pod kontrolą, mając na uwadze dokładnie określony cel.

 

4. Ćwiczyć nawet w domu.

Nie jest łatwo trenować w domu. Wymaga to wielkiego samozaparcia: szybko można się zniechęcić, gdy jest się samemu ze swoimi celami. Z drugiej strony jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, jeśli brakuje nam czasu na regularne uczęszczanie do fitness klubu. Drobne akcesoria jak hantle czy guma treningowa, a także niewielkie przyrządy takie jak mini stepper, bardzo przydają się do ćwiczeń w domowych warunkach. Włącz własną muzykę lub ulubiony program telewizyjny: dobra jest każda metoda pozwalająca utrzymać motywację i rytm!

 

5. Wyznaczyć sobie realistyczne cele.

Pamiętaj, że nie można oczekiwać natychmiastowych efektów i że na wszystko przyjdzie pora! Bądź cierpliwy i nie stawiaj poprzeczki zbyt wysoko. Wyznacz sobie cele uwzględniające twoją kondycję fizyczną. Z czasem, po wznowieniu aktywności sportowej, powróci lepsza forma i coraz lepsze samopoczucie.

 

6. Wznawiać treningi z umiarem.

Niecierpliwość może prowadzić do kontuzji. Słuchaj swojego ciała, uważaj na stawy. Nie staraj się wejść na szczyt za wszelką cenę: wznawiaj treningi stopniowo. W zależności od sportu, który wybierzesz, ustal progresywny plan treningowy i pamiętaj o niezbędnym czasie na regenerację. Nie spiesz się! Nie zapomnij też o odpowiedniej ilości snu, który gwarantuje lepszą formę sportową!

 

7. Wybrać odpowiedni moment.

Szanuj swój organizm! Należy uważnie go słuchać i trzymać się zegara wewnętrznego. Nie uprawiaj sportu bezpośrednio po posiłku lub wieczorem przed pójściem spać: w przeciwnym razie może dopaść cię ból. Pamiętaj również, aby pić przed wysiłkiem, podczas wysiłku i po jego zakończeniu.

 

8. Rozciągać się.

O mięśnie trzeba dbać: to konieczność! Rozciąganie zalecane jest przed i po wysiłku, zwłaszcza jeśli wznawiasz aktywność fizyczną po przerwie. Nie pomijając tego etapu, możesz uniknąć kontuzji i żegnasz się z zakwasami! Istnieje wiele różnych ćwiczeń rozciągających. Musisz wybrać te, które będą uzupełniać twoją aktywność.

FITNESS
conseils-cross-astuce-faire-du-sport-a-deux

Wahasz się czy uprawiać sport z partnerem i spędzać razem więcej czasu? Na treningu w parze wszyscy zyskują, Domyos zaraz Ci wyjaśni dlaczego!

GORA STRONY