conseils-shape-astuce-comment-mincir-avant-les-fetes

JAK SCHUDNĄĆ PRZED ŚWIĘTAMI?

Po kilku tygodniach będziesz się idealnie prezentować w sukience wybranej na tę szczególną okazję! Tak, tak, zapewniam Cię! Przemyśl tę propozycję i zaufaj sobie samej. Oto 5 sztuczek ułatwiających odchudzanie, dzięki którym poczujesz się jeszcze lepiej w swoim ciele. To jak, gotowa do działania?

 

1: Jedz sprytnie

W tym miesiącu wszystko nas kusi… Witryny w sklepach przepełnione są pysznościami, które obwieszczają nadejście Świąt. Trzeba przyznać, że należy coś zrobić z talerzem, by ograniczyć "szkody" przed tym okresem, kiedy obfite posiłki następują jeden po drugim. O tej porze roku organizm potrzebuje witamin (w szczególności C, A oraz E), a także minerałów i mikroelementów, by mieć siłę stawiać czoło zimowym atakom. Gdzie ich szukać? W owocach i warzywach! No i dobrze się składa, ponieważ te produkty są mniej kaloryczne. Przed świętami jedz do woli owoce i warzywa. Możesz przekroczyć nawet zalecaną ilość (5 porcji dziennie, czyli 400 - 600 g). Spożywaj je surowe, ponieważ w takiej formie zawierają więcej witamin i minerałów. Także błonnik niewystawiony na pieczenie czy gotowanie lepiej oddziałuje na nasz przewód pokarmowy.

 

2: Pij wodę

Woda to najważniejszy składnik odżywczy naszego ciała. Mięśnie składają się w 80% z wody. Odpowiednie nawodnienie zwiększa przepływ krwi do mózgu, umożliwia zaopatrzenie organizmu w składniki odżywcze niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania mięśni. Korzystnie wpływa też na aktywność intelektualną, optymalizuje wyniki sportowe i wspiera proces regeneracji. Potrzebujesz dodatkowych powodów? Błędem jest unikanie odpowiedniego nawadniania się, gdyż przyspiesza ono utratę wagi: dowiedziono, że zwiększenie spożycia wody o 1.5 litra dziennie przyczynia się do spalenia dodatkowych 17 400 kalorii rocznie. Pij więc wodę do woli, to tylko pozytywnie wpłynie na Twoją formę!

 

3: Pedałuj, by wyeliminować

Jeśli chcesz schudnąć przed świętami, musisz spożytkować swoją energię. A może by tak połączyć siły? Połącz zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną. Spalając w ciągu dnia więcej kalorii niż ich sobie dostarczasz, znacząco wyeliminujesz tkankę tłuszczową. Wybierz trening cardio! Nie ustajemy w chwaleniu jego zbawiennego wpływu na sylwetkę. Możesz na przykład wybrać rower treningowy. Jest to dokonały sprzęt pozwalający uzyskać dobrą kondycję fizyczną, stracić na wadze, wzmocnić serce oraz umięśnić ciało (jest to trening skupiający się na dolnych partiach ciała: uda, łydki, pośladki).

 

 

4: Oszukaj swojego wroga

Nie ma tajnego sposobu na unikanie podjadania... tylko determinacja i silna wola… Jednak, jeśli masz coraz większą ochotę na schrupanie czegoś pysznego, zastosuj tę prostą technikę i oszukaj swojego wroga. Spośród wszystkich dostępnych w aptece lub sklepie zielarskim olejków eterycznych wybierz ten, którego zapach jest dla Ciebie najbardziej pociągający, na przykład waniliowy. Sztuczka zmniejszająca chęć na podjadanie Skrop tym olejkiem chusteczkę. Kiedy poczujesz potrzebę podjadania, przesuń materiał pod nosem, dzięki czemu minie Ci ochota na jedzenie… Oczywiście, to nie zaspokoi Twojego apetytu, ale z pewnością zniechęci Cię do rzucenia się na «zakazane» produkty.

 

5: Zaproś do siebie trenera

Jaki jest najlepszy sposób na wyćwiczenie swojego ciała oraz utratę wagi i to nawet bez wychodzenia z domu? Oczywiście uprawianie sportu we własnym salonie! Wypróbuj programy z ćwiczeniami zaproponowane przez naszych trenerów Domyos (znajdziesz je w rubryce "porady"). Spróbuj trenować co najmniej 2 razy w tygodniu przez 30 - 45 minut (w zależności do stanu Twojej formy). Przekonasz się, że za pomocą prostych i zajmujących mało miejsca akcesoriów utrzymanie kondycji fizycznej nie jest trudne. Jeśli potrzebujesz większej motywacji do ćwiczeń, połóż matę fitness przed telewizorem (będziesz się ruszać, chociaż nie będziesz o tym myśleć) / w trakcie ćwiczenia słuchaj muzyki / ćwicz z partnerem / różnicuj ćwiczenia.

 

 

 

Teraz już znasz kilka porad dotyczących formy jak i zdrowia, które pomogą Ci poczuć się dobrze w swoim ciele przed świętami. Od Ciebie zależy, czy osiągniesz tę sylwetkę, o jakiej marzysz!

GORA STRONY