JAK WALCZYĆ Z POMARAŃCZOWĄ SKÓRKĄ?

Nie wiesz jak walczyć z pomarańczową skórką, widoczną na Twoich udach, pośladkach lub brzuchu? Odkryj skuteczną metodę, która pozwoli Ci poczuć się lepiej we własnej skórze.

 

Cellulit, grudki i pomarańczowa skórka

Pomarańczowa skórka lub cellulit dotyka przede wszystkim kobiety (9 kobiet na 10). Lekarze uznają ją za normalne uwarunkowanie fizjologiczne. Objawia się zwiotczeniem skóry, która staje się nierówno pomarszczona lub pełna nierówności. Wynika ze zmiany struktury tkanki tłuszczowej (=naszych rezerw tłuszczowych) znajdującej się pod skórą. Często można zauważyć te niezbyt „estetyczne” grudki na pośladkach i w tylnej części ud. U każdego cellulit objawia się w inny sposób a jego pojawienie się zależy od wielu czynników (dziedziczność, siedzący tryb życia, złe krążenie, złe odżywianie, nadwaga…).

 

Jak walczyć z pomarańczową skórką?

Na pomarańczową skórkę nie ma magicznego środka. Jest jednak kilka prostych gestów, które możesz wykonać żeby zmniejszyć cellulit. Oto nasze rady:

 

Regularny wysiłek fizyczny

Nie jest to żadna tajemnica: sport jest niezbędny, żeby zapobiec pojawieniu się cellulitu,
a co za tym idzie pomarańczowej skórki,. Regularna praktyka sportu pozwoli Ci odzyskać równowagę i prowadzić bardziej higieniczny tryb życia, pod warunkiem, że będziesz ćwiczyć co najmniej 30 minut dziennie. W szczególności zachęcamy Cię do uprawiania sportów wytrzymałościowych, tak aby Twoje ciało musiało czerpać ze swoich rezerw i tym samym eliminowało komórki tłuszczowe. Żeby poprawić krążenie w nogach, spróbuj rower stacjonarny albo seanse spinningu. Możesz też wybrać szybki marsz na bieżni (w pochyleniu) i steper.

 

Koniecznie woda!

Woda jest niezwykle skuteczną bronią w walce z pomarańczową skórką. Dlaczego? Ponieważ pozwala pozbyć się toksyn, oczyszcza tkanki i pozwala walczyć
z zatrzymywaniem wody w organizmie. Spróbuj pić między 1,5 a 2 l wody dziennie. Dla miłej odmiany możesz również pić zieloną herbatę. Działa ono moczopędnie i odchudzająco, zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w ciele i przyśpiesza spalanie kalorii.

 

Zrównoważona dieta

Twoje menu: powinno wykluczyć wszystkie diety, po których grozić Ci będzie efekt „jo-jo”! Ogranicz, a najlepiej w ogóle wyeliminuj z diety wszystkie cukry przemysłowe, żywność przetworzoną oraz produkty „light”. To pozwoli Ci ustabilizować wagę i ograniczyć pojawienie się cellulitu. Postaw przede wszystkim na świeżych produktach sezonowych, będących źródłem witamin i minerałów. Owoce (pomarańcze, jabłka, czerwone owoce…), świeże warzywa (seler, cukinia, marchew, brokuły…) i rośliny strączkowe i bobowate ( na przykład: fasole, soczewica, groch…) również powinny się znaleźć w Twoim nowym jadłospisie wynikającym ze zmiany nawyków żywieniowych. Staraj się jak najbardziej urozmaicać swój jadłospis, jedząc wyżej wymienione składniki, tak aby skorzystać z ich dobroczynnego wpływu i dostarczyć organizmowi zrównoważoną treść. Wybieraj białka pełnowartościowe, takie jak mięso (kurczak, indyk), jajka, ryby i owoce morza.

 

Skuteczny krem wyszczuplający

Do zwalczenia pomarańczowej skórki możesz również stosować kremy wyszczuplające, ale pamiętaj, że zadowalające efekty osiągniesz tylko wtedy, kiedy połączysz ich stosowanie z przestrzeganiem zasad zrównoważonej diety i regularnym wysiłkiem fizycznym. Kremy działają na zasadzie drenażu i pomogą Ci aktywować krążenie krwi i limfy, co z kolei pomoże wyeliminować toksyny. Żeby działanie kremu było skuteczne, należy masować dotknięte cellulitem miejsca co najmniej trzy razy w tygodniu, zawsze z dołu do góry nogi, od stopy w kierunku talii.

 

Dobre krążenie krwi

Niewydolność krążenia może skutkować pojawieniem się cellulitu. Jak zrobić, żeby temu zapobiec? Uprawiać sport, unikać zbyt opiętych ubrań, ograniczać ekspozycję na słońce
i zbyt gorące kąpiele. Na koniec jeszcze jedna sztuczka: biorąc prysznic zakończ go strumieniem zimnej wody, którą skierujesz przede wszystkim w miejsca dotknięte pomarańczową skórką. Nie jest to łatwe, ale działa!

 

Odpowiednie akcesoria do fitnessu przeciw pomarańczowej skórce

 

Steper

Steper jest groźnym przeciwnikiem cellulitu! Jego działanie skupia się w szczególności na nogach i pośladkach. Pozwala Ci zwiększyć wydolność i zrzucić kilogramy, a w dodatku jego kompleksowe działanie pozwala ujędrnić sylwetkę. Jak to działa? Stoisz na niewielkich stopniach, symulując wchodzenie po schodach. Steper zajmuje bardzo mało miejsca, możesz go więc bez problemu wykorzystać do rzeźbienia sylwetki bez wychodzenia z domu.

 

Nasza porada dla szczupłej sylwetki: jeżeli chcesz żeby steper skutecznie wpłynął na komórki tłuszczowe i pomógł pozbyć się pomarańczowej skórki, zalecamy Ci ćwiczenie 22 minuty dziennie.

 

Skakanka

Skakanie na skakance jest skutecznym ćwiczeniem pozwalającym zwalczać cellulit
i rozruszać tkanki. Jej zalety? Skakanka pozwala zwiększyć wydolność, wzmacnia serce, spala kalorie, wpływa na napięcie spoczynkowe całej sylwetki, poprawia równowagę i wady postawy, rozwija koordynację ruchową.

 

Nasza porada dla szczupłej sylwetki: spróbuj ćwiczyć 3 razy w tygodniu, robiąc 3 dwuminutowe tury. Między każdą turą daj sobie 10 sekund na odpoczynek. Kiedy będziesz swobodnie wykonywać to ćwiczenie, możesz zwiększyć jego skuteczność obciążając dodatkowo kostki za pomocą ciężarków w stylu Gym Weight.

 

 

 

Masz już teraz pod ręką kilka porad, które pomogą Ci walczyć z pomarańczową skórką. Żeby ograniczyć pojawienie się pomarańczowej skórki, pamiętaj o złotej trójce: aktywność fizyczna + zrównoważona dieta + optymalne nawodnienie. Teraz Twoja kolej!

ROZNE SPORTY

Twój organizm potrzebuje sił, a więc zasobów energetycznych, aby sprostać sesji treningowej! Odpowiednie odżywianie pomoże ci więc ćwiczyć więcej.

GORA STRONY