JAK WYBRAĆ ATLAS?

(1)

Atlas pozwala wzmocnić mięśnie, rozwinąć swoją siłę i masę mięśniową, a także rzeźbić sylwetkę w domu w podobny sposób, jak na siłowni! Atlas jest odpowiedni dla początkujących, gdyż gwarantuje poprawne wykonanie ćwiczeń i pozwala stopniowo zwiększać obciążenie.

 

Zanim się zdecydujesz na zakup, oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w Atlas!

Atlas to bardzo przystępny sprzęt do ćwiczeń ze względu na takie swoje cechy jak:

 • bezpieczne wykonywanie ćwiczeń w sposób kontrolowany z blokadą obciążenia
 • możliwość wykonywania licznych ćwiczeń, które harmonijnie rozwijają całe ciało
 • wykonywane ćwiczenia są zróżnicowane i odpowiednie dla każdego
 • jest prosty w użyciu i nie wymaga głębokiej wiedzy w dziedzinie kulturystyki
 • obciążenie kupuje się wraz z Atlasem, co oznacza mniejszy wydatek
 • kilka osób może jednocześnie wykonywać ćwiczenia
 • wszystkie elementy są regulowane, aby każdy mógł na nim ćwiczyć!

 

Jedyną wadą Atlasu jest fakt, że wymaga on dużo miejsca (często trzeba go umieścić w osobnym pokoju) i jego montaż zajmuje sporo czasu.

 

Jaki przyrząd w jakim celu?

Każdemu według potrzeb i wykonywanych ćwiczeń! Wybór Atlasu zależy od tego, w jaki sposób będziemy z niego korzystać, czyli jest on uzależniony od naszych celów treningowych. Przed zakupem należy również stwierdzić, w jaki sposób przyrząd będzie faktycznie wykorzystywany.

 

Do okazjonalnych ćwiczeń

Dla początkujących lub dla tych, którzy zamierzają wykonywać ćwiczenia siłowe od 1 do 3 razy tygodniowo (licząc ok. 30 minut na jeden trening), gdzie maksymalne obciążenie nie stanowi najważniejszego kryterium.

 

Do regularnych ćwiczeń

Dla osób, które wykonują ćwiczenia siłowe w domu bardziej regularnie, tzn. od 3 do 5 razy tygodniowo po ok. 30 - 45 minut.

 

Do intensywnych ćwiczeń

Dla zaawansowanych i dla osób, które stawiają na wyniki, do intensywnych i długotrwałych ćwiczeń (od 5 do 7 razy w tygodniu od 30 do 60 minut lub 1 h dziennie) z dużym obciążeniem.

 

Jakie parametry dla jakich korzyści?

Maksymalne dopuszczalne obciążenie Atlasu

Przed zakupem sprawdź jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie. Obciążenie sprzętu tego typu jest ograniczone i nie wolno przekraczać wskazanej wagi. Sprawdź również jakie ćwiczenia siłowe można wykonywać przy pomocy danego Atlasu i jakie są jego możliwości.

 

Zajmowana przestrzeń

Upewnij się, że masz w domu wystarczająco dużo miejsca: pamiętaj o sprawdzeniu wymiarów sprzętu, ile zajmuje miejsca na podłodze oraz jaką ma wysokość. Nie każdemu dane jest mieć siłownię w domu… Sprawdź również wagę sprzętu: takie urządzenia są często ciężkie, a zatem trudne w transporcie.

 

Montaż

Sprawdź jaki jest stopień trudności montażu i ile czasu trzeba na niego przeznaczyć. Atlas, jako bardzo wszechstronny sprzęt, ma często spore wymiary, dlatego na montaż urządzenia średniej wielkości trzeba poświęcić ok. 4 h!

 

Regulacja

Aby jak najdłużej korzystać z Atlasu sprawdź jego potencjalne zastosowania i dostępność dodatkowego wyposażenia. Najlepiej wybrać wszechstronny sprzęt, który umożliwia pracę nad większością grup mięśni i wykonywanie licznych ćwiczeń.

 

Solidność i stabilność

Wybierz Atlas dostosowany do swojej siły, wagi i wzrostu. Sprawdź dokładnie jego solidność pod kątem częstotliwości ćwiczeń. Im większe jest nasze doświadczenie i im więcej zamierzamy ćwiczyć, tym bardziej Atlas narażony jest na zużycie i tym bogatsze warto mieć wyposażenie.

 

Komfort i bezpieczeństwo

Wybierz komfortowe siedzenie, stabilne i regulowane, które ułatwi wykonywanie ćwiczeń.

 

Okres obowiązywania gwarancji

Jest to istotne kryterium, gdyż zapewnia długotrwałe korzystanie z urządzenia i pozwala rozwiązać ewentualne problemy związane z korzystaniem z Atlasu.

 

 

 

Jeśli chodzi o względy bezpieczeństwa, podczas ćwiczeń z Atlasem nie można oczywiście przeceniać swoich możliwości ani podnosić zbyt dużych ciężarów, aby nie odnieść kontuzji. Zanim zainwestujesz w sprzęt tego rodzaju, zasięgnij opinii lekarza i dowiedz się, czy możesz uprawiać taki sport.

Można również zapoznać się z opisem załączonym do produktu, który pomoże dokonać wyboru najbardziej odpowiedniego sprzętu!

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Vote
GORA STRONY