JAKI SPORT WALKI WYBRAĆ DLA MOJEGO SYNA?

(8)

Bruce Lee, Paweł Nastula - sporty walki mają również swoje ikony. Ludzie, których osobowość porywa dzieci od najmłodszych lat. Całe szczęście te dyscypliny sportu można uprawiać od 5 roku życia! Odkryj najważniejsze zasady uprawiania tych sportów, które łączą siłę ciała z siłą ducha.

 

Wszyscy na tatami!

Sporty walki zalecane są dzieciom, które mają mnóstwo energii do spożytkowania. Mogą się wyszaleć, a dzięki zasadom postępowania, które obowiązują w tych dyscyplinach, dzieci uczą się jak  skanalizować swoją energię.

Mogą je uprawiać od 5-6 roku życia zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, pod warunkiem, że mają bojowe usposobienie.

 

Przegląd sportów walki

Judo - najbardziej wymagające pod względem fizycznym

Judo to sport wymagający pod względem fizycznym: na każdym treningu dzieci zużywają mnóstwo energii. Ze względu na cel tej dyscypliny, który polega na kontrolowaniu wagi przeciwnika, dzieci ćwiczą wszystkie mięśnie, gdyż wszystkie mięśnie pracują podczas treningu.

Ten sport to również trening psychologiczny. Judo zwiększa elastyczność ciała i umysłu. "Judo" oznacza zresztą "droga elastyczności".

 

Karate sprzyja koncentracji

Podobnie jak judo, karate mobilizuje do pracy mięśnie całego ciała. Ponadto karate wymaga doskonałej równowagi, wytrzymałości oraz odpowiedniej koordynacji, aby prawidłowo wykonywać wszystkie ruchy.

Ale uwaga: aby uniknąć wypadków, dyscyplina ta wymaga kasku i ochraniaczy na zęby.

 

No to zakładamy kimona!

Każdy sport walki ćwiczy się w odpowiednim stroju.

Jest to zresztą istotny element, który podoba się dzieciom: przyjemność sprawia im założenie stroju i sprzętu treningowego.

Podstawowym elementem dla najmłodszych i dla dorosłych jest kimono. Od razu poczujesz się profesjonalnie, nawet jeżeli masz dopiero 5 lat! 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
GORA STRONY