conseils-yoga-astuce-yoga-en-vacances

JOGA NA WAKACJACH - DOSKONALE ODPREZENIE

Wyjechać na wakacje, aby oddać się błogiemu nicnierobieniu, wyciągnąć się w promieniach słonecznych... to możliwe również z jogą, której uprawianie daje liczne korzyści! Gdziekolwiek się wybierasz, możesz uprawiać jogę w wielu miejscach, które oferują możliwość udziału w zajęciach jogi. Joga na wakacjach to idealna okazja, aby maksymalnie skorzystać z jej atutów, dzięki bardziej intensywnej praktyce. To doskonały sposób na zdrowe ciało i zdrowego ducha!

 

Uprawianie jogi na wakacjach jest teraz w modzie i oferta wyjazdów tego rodzaju jest coraz bogatsza. Zdecyduj się na taką formę wakacji i ciesz się latem między relaksem a medytacją…

 

Jak uprawiać jogę na wakacjach?

Gdziekolwiek się wybierasz - w góry, czy nad morze, w Polsce, czy za granicę - wszędzie możesz uprawiać jogę dzięki licznym wyjazdom z możliwością udziału w zajęciach jogi.

Podczas takich wyjazdów zajęcia czasem odbywają się na sali, chociaż najczęściej są organizowane na świeżym powietrzu, co daje możliwość podziwiania krajobrazu i bliskiego obcowania z naturą. Takie intensywne kursy jogi trwają zazwyczaj od kilku dni do dwóch tygodni, podczas których mamy okazję dwa razy dziennie ćwiczyć jogę. Pozwala to lepiej poznać tę aktywność, przyjąć jej zasady i w pełni cieszyć się z korzyści, jakie joga daje dla ciała i ducha.

Podczas wyjazdów z jogą możemy również liczyć na zdrowe i zrównoważone posiłki spożywane wraz z grupą oraz na wygodne zakwaterowanie w duchu jogi.

 

Dlaczego warto uprawiać jogę podczas wakacji?

Praktyka jogi jest doskonała, aby mieć zdrowe ciało, ale również przynosi korzyści duchowe. Uprawianie jogi na wakacjach to idealna okazja, aby maksymalnie skorzystać z dobrodziejstw jogi, dzięki intensywnej praktyce podczas wyjazdów z jogą. To gwarancja wakacji antystresowych!

 

Uprawianie jogi na wakacjach pozwala:

  • odprężyć się i korzystać ze spokoju na łonie natury
  • odnaleźć równowagę dzięki ćwiczeniu jogi, ale również dzięki zdrowym posiłkom, najczęściej bardzo naturalnym i ekologicznym, oferowanych w miejscach, gdzie odbywają się takie wyjazdy
  • osiągnąć harmonię ciała, oddechu i ducha
  • zregenerować się przed powrotem do pracy
  • poznać nowy styl życia
  • lepiej poznać świat jogi i różne rodzaje praktyki (joga ashtanga, joga vinyasa, joga kundalini, joga bhakti itp.)
  • spędzić miło czas z rodziną lub przyjaciółmi...

 

Gdzie ćwiczyć?

Wyjazdy z jogą organizowane są w wiele miejsc - można pojechać na Mazury, nad morze albo w góry. Oferta takich wyjazdów jest szeroka - niezbędne informacje znajdziemy w internecie oraz w szkołach jogi.

Dla tych, którzy pragną wyjechać nieco dalej, wyjazdy z jogą organizowane są we wszystkie zakątki świata, szczególnie do Indii - miejsca narodzin tej praktyki.

 

Warto wiedzieć

Takie wyjazdy wymagają często dobrej znajomości jogi. Najczęściej zalecane jest, aby uprawiać jogę rok lub dwa, zanim weźmiesz udziału w tego typu imprezie.

Wyjazdy z jogą nie należą też do najtańszych: kilkudniowy wyjazd w Polsce może kosztować ok. 600-900 zł.

 

Nawet jeżeli nie wyjeżdżasz na wakacje, jogę uprawiać możesz również blisko swojego domu i mieć wrażenie, że jesteś gdzieś daleko…

GORA STRONY