MOTYWACJA JEST KONIECZNA, ABY NIE PRZERYWAC UPRAWIANIA SPORTU!

(7)

Deszcz, brak czasu, zmęczenie... Nie zawsze jest nam łatwo się zmotywować do uprawiania sportu lub przynajmniej do 30-minutowego marszu. W sporcie liczy się motywacja. Jak ją utrzymać?

 

Sport ma swoje prawa…

Wszyscy wiemy, że uprawianie sportu jest dobre dla zdrowia.Najwyraźniej ten argument nie stanowi jednak dostatecznej motywacji.

Domyos, Twój partner w treningu fitness i w ćwiczeniach siłowych, na każdą wymówkę znajdzie dobrą odpowiedź. No to dlaczego nie uprawiasz sportu?

 

Powód nr 1: nie chcę uprawiać sportu sam

Jedyne rozwiązanie: znajdź sobie towarzystwo.

Jeżeli w Twoim otoczeniu nikt nie podziela pasji do sportu, poszukaj trenera.Jedynym zadaniem zawodowego trenera jest motywowanie i stworzenie odpowiedniego planu treningowego, dlatego możesz mu zaufać. Razem ułożycie plan ćwiczeń i wyznaczycie cele treningowe.

 

Powód nr 2: jestem zmęczony

Przyczyną tego zmęczenia jest właśnie brak aktywności fizycznej. Uprawianie sportu dodaje nam mnóstwo energii!

 

Powód nr 3: nieodpowiednia pogoda

Kiepska wymówka. Skoro zawsze jest albo za ciepło, albo za zimno, albo za mokro, dlaczego nie zacząć ćwiczyć we własnym domu?

Bieżnia, stepper, abdo gain… możesz od dzisiaj zacząć rozpocząć trening cardio, trening wytrzymałościowy lub ćwiczenia siłowe, i to we własnym domu. Warto skorzystać z tej możliwości.

Alternatywę stanowi zapisanie się do klubu sportowego.

 

Powód nr 4: na rezultaty trzeba długo czekać

Po pierwszych ćwiczeniach nie zobaczysz rezultatów. Nie oznacza to jednak, że Twoje wysiłki są bez znaczenia.

Aby osiągać wyniki stwórz swój plan treningowy, tak jak profesjonaliści, z celami na różnym poziomie. Pozwoli to lepiej ocenić osiągane postępy.

 

Powód nr 5: nie mam czasu!

Wystarczy 30 minut umiarkowanych ćwiczeń, takich jak marsz, aby zmienić tryb życia z siedzącego na aktywny!

Na początku można nawet podzielić te 30 minut na trzy części po 10 minut, a następnie stopniowo zwiększać czas i intensywność.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
GORA STRONY