PIEKNE CIALO Z BARRE AU SOL

(5)

Barre au sol to modna dziedzina, która uwiodła gwiazdy, wzbudzając powszechny zachwyt! Zajęcia barre au sol stanowią doskonałe uzupełnienie każdej innej dyscypliny tańca i pozwalają rozwinąć świadomość ciała przez wszechstronny trening nie obciążający stawów, który zapewnia: głębokie wzmocnienie mięśni, lepszą postawę ciała i elastyczność. Zgodne są co do tego wszystkie tancerki, które pragną zwiększać swoje możliwości, aby osiągać lepsze efekty!

 

Która z nas nie marzy o tym, żeby mieć szczupłą i smukłą sylwetkę, trzymać królewsko uniesioną głowę i mieć nienaganną sylwetkę godną największych tancerek operowych? Wszystkie tancerki, od początkujących po zaawansowane są zgodne,  że barre au sol to porywające zajęcia! Poczuj się dobrze w swoim ciele, uprawiaj taniec w szczytowej formie, wypróbuj tę modną dziedzinę, która uwodzi obecnie coraz więcej gwiazd. Rozwiń mięśnie na ultramodnych zajęciach typu stretching!

 

Ćwicz jak baleriny

Matoda ta została utworzona przez profesjonalistów i jest inspirowana ruchami wykonywanymi przez baletnice podczas rozgrzewki. Tancerze wykorzystują ją na co dzień jako przygotowanie mięśni i stawów przed przejściem do części choreograficznej. Stanowi dla nich bardzo istotny element - rozgrzewkę. Zajęcia barre au sol stanowią doskonałe uzupełnienie innej dyscypliny tańca i pozwalają rozwinąć świadomość ciała przez wszechstronny trening nie obciążający stawów. Jest to dyscyplina, która umożliwia głębokie wzmocnienie mięśni. Barre au sol polega na ćwiczeniu różnych części ciała: pleców, mięśni brzucha, nóg.

 

Barre au sol czyli drążek baletowy na podłodze

Zajęcia barre au sol opierają się na rozgrzewce wykonywanej na stojąco przy drążku baletowym, ale ćwiczenia robi się na podłodze. W bezpośrednim kontakcie z podłożem tancerki rozciągają się i pracują nad elastycznością i równowagą ciała, ćwicząc przed dużym lustrem.

 

Zajęcia barre au sol, zarazem łagodne i dynamiczne, przedstawiają wiele zalet. Jeśli uprawiasz taniec, dzięki tym zajęciom możesz tylko zyskać: uczysz się jak korygować błędy w ułożeniu ciała, jak delikatnie zwiększyć elastyczność ciała, poprawić postawę i sylwetkę, nabrać gracji i delikatności. Regularny udział w zajęciach barre au sol przynosi szybkie rezultaty w postaci  wydłużenia i wysmuklenia mięśni, któremu sprzyja wykonywanie przemiennych ruchów point-flex, wyszczuplenia pośladków i bioder, smuklejszej talii i płaskiego brzucha. Nabieramy prostej sylwetki, ramiona są jędrne, a szyja wyciągnięta w górę.

 

Kolejny ważny element: godzina zajęć barre au sol wystarcza, żeby spalić 300 kalorii, co pozwoli Ci pożegnać się z niektórymi krągłościami. Waga nie spada, ale ubywa Ci centymetrów! Na tych zajęciach rozwijamy umięśnienie na kształt baletnic, przez obciągnięcie czubków placów, wyciągnięcie głowy i rąk: wszystkie ćwiczenia wykonujemy wzdłuż naturalnych osi ciała, nie robimy nic na siłę. Mięśnie rozwijają się wzdłuż, a nie wszerz: sylwetka wydłuża się!

 

Cóż może być bardziej motywującego niż osiągnięcie figury tancerki! Barre au sol to zajęcia doskonałe dla pleców, ponieważ wzmacniają odcinek lędźwiowy, a także rozwijają elastyczność, pozwalają wzmocnić mięśnie ciała, wyszczuplić sylwetkę dzięki cudownemu rozciągnięciu. Podaruj sobie tę gracje, z jaką poruszają się baletnice.Uwolnij swoje ciało od ograniczeń i wejdź w świat tańca z dumnie uniesioną głową, aby perfekcyjnie wykonać każdy ruch. Teraz jesteś już doskonale przygotowana na uprawianie Twojej ulubionej dyscypliny.

 

Dla kogo?

Bardzo przydatny dla każdej tancerki, niezależnie od stylu, elastyczności ciała i wieku - możesz mieć 20 albo 50 lat: każda z nas odnajdzie się na tych zajęciach, nawet jeżeli nie chodziła nigdy na balet, to szybko złapie swój rytm. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla profesjonalnych tancerek, jak i dla amatorek. Zajęcia odbywają się w grupach na różnym poziomie, dwa razy w tygodniu, a na wyniki nie trzeba długo czekać - są widoczne już po dwóch miesiącach ćwiczeń.

 

Barre au sol w praktyce

Ćwiczenia obejmują stopniowo różne grupy mięśniowe - od stóp do głowy - wykonywane są napięcia, rozciąganie, ruchy rotacyjne itp. Na początku jest krótka rozgrzewka: krążenia głową, unoszenie ramion, koci grzbiet na przemian z wygięciem pleców - głębokie rozciąganie całego ciała. Następnie tancerki siadają na podłodze z prostymi plecami, aby przy muzyce pracować nad rozciąganiem nóg.

 

Dalsze ćwiczenia wykonywane są na plecach, na boku, a wreszcie na brzuchu, którego mięśnie pozostają przez cały czas napięte, a mają na celu poprawę elastyczności i szybkości wykonywanych ruchów. Na zajęciach wykonywane są wszelkiego rodzaju ćwiczenia rozciągające, przy tym przez cały czas ćwiczeniom towarzyszy praca z oddechem!

 

Wszystkie ćwiczące zachowują przez całe zajęcia koncentrację, której wymaga wykonywanie poszczególnych ćwiczeń, i nabierają świadomości swojego ciała, prawidłowej postawy i zwiększają elastyczność ciała. A po zakończeniu zajęć odczuwamy cudowne odprężenie! Poczucie głębokiego rozciągnięcia całego ciała i przełamywanie swoich ograniczeń w celu osiągania dalszych postępów szybko przekona Cię o zaletach tych zajęć! Jednym słowem - bez tych zajęć będzie trudno Ci się obejść!

 

Gdzie ćwiczyć?

Zajęcia barre au sol odbywają się w większości szkół tańca.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
FITNESS

Ćwiczenia fizyczne są niezastąpione w celu wyszczuplenia nóg. Stosowanie na co dzień kilku prostych zasad również pomoże Ci osiągnąć to, o czym marzy każda kobieta...

(6)
GORA STRONY