TRENING CARDIO: ZWIĘKSZAJ WYTRZYMAŁOŚĆ PODCZAS TRENINGU INTERWAŁOWEGO

Jeżeli chcesz wzmocnić mięśnie i serce, żadna metoda nie jest skuteczniejsza od metody interwałowej stosowanej w ramach treningu cardio. Przeplatanie intensywnych ćwiczeń z okresami na odzyskanie sił pozwala szybko spalać kalorie, a jednocześnie rozwinąć mięśnie.

 

Na czym polega trening interwałowy?

Podczas treningu interwałowego okresy ćwiczeń wykonywanych w szybkim tempie (od 30 sekund do 3 minut) przedzielone są okresami na odzyskanie sił.

 

W przeciwieństwie do treningu ciągłego, podczas treningu interwałowego intensywne ćwiczenia wykonuje się przez krótkie okresy.

 

Korzyści z treningu interwałowego

Taki rodzaj treningu pozwala doskonale wzmocnić mięśnie.

Popraw swoją wydolność serca i układu krążenia dzięki ćwiczeniom wykonywanym w szybkim tempie.

 

Trening interwałowy pozwala zwiększyć wytrzymałość i możliwości fizyczne. W jaki sposób? Taki trening "zaskakuje" organizm, który musi się dostosować do zróżnicowanego tempa ćwiczeń.

 

To idealna metoda dla tych, którzy chcą schudnąć. Okresy intensywnego wysiłku pozwalają spalić dużo kalorii w krótkim czasie.

 

Trening interwałowy - ćwiczenia

Można go uprawiać na sprzęcie do treningu cardio, takim jak rower eliptyczny lub bieżnia, w domu lub na siłowni. Takie maszyny pozwalają szybko podnieść tętno.

 

Określ rytm, w jakim chcesz wykonywać ćwiczenia i okresy odzyskiwania sił:

 

  • 30/30: połącz 30-sekundowe okresy bardzo szybkiego biegu z 30-sekundowymi okresami odzyskiwana sił. Możliwe są inne konfiguracje treningowe w zakresie od 5 do 180 sekund, gdzie okres odzyskiwania sił jest dostosowany do okresu intensywnego wysiłku
  • Piramida: zaczynamy od 30-sekundowego intensywnego wysiłku, po którym następuje 30-sekundowy odpoczynek, a następnie wydłużamy każdą sesję o 15 sekund, aż do uzyskania sesji o długości 1 minuty i 30 sekund.
  • Długi trening interwałowy to odpowiednik pokonania 5 x 500 metrów z dłuższym czasem na odzyskanie sił (najczęściej 1 minuta).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
GORA STRONY