UBRANIA TYPU "SAUNA": DLACZEGO SĄ SKUTECZNE?

(7)

Aby uzyskać optymalną skuteczność ubrań typu "sauna", zespół marki Domyos i Oxylane Research opracował nową gamę produktów, odpowiadając w ten sposób na potrzeby i wymagania największych miłośników sportu i wszystkich aktywnych osób, które chcą utrzymać formę. Dowiedz się, dlaczego i jak korzystać ze stroju typu "sauna"!

 

Do czego służy odzież typu "sauna"?

Ubrania typu "sauna", wykonane z nieoddychającego materiału, powodują zwiększenie potliwości. Pocenie się pozwala na odprowadzanie nadmiaru ciepła produkowanego przez ciało i regulowanie temperatury ciała (na 37°) poprzez odparowywanie wody, które schładza skórę. Ogólnie rzecz ujmując, noszenie tego typu odzieży ma na celu utratę wagi i eliminację jak największej ilości toksyn. Strój ten musi być jednak odpowiednio używany.

 

Jak korzystać z odzieży typu "sauna"?

Samo założenie odzieży typu "sauna" nie wystarczy, aby schudnąć! Należy stosować ją wyłącznie w połączeniu z aktywnością sportową o regularnym charakterze. Aktywność ta nie musi koniecznie być intensywna. Wielu chodziarzy używa pasa typu "sauna", uprawiając swoją dyscyplinę sportu. Odzieży tej należy jednak używać z umiarem i w odpowiedni sposób, ponieważ utrata wody w ilości przewyższającej jej dawkę dostarczaną ciału może prowadzić do odwodnienia. Pamiętaj o regularnym nawadnianiu organizmu w trakcie całego treningu!

 

Odzieży typu "sauna" używamy średnio- i długoterminowo, nie wydłużając jednak zbytnio czasu użytkowania (odzież ta, noszona za długo, może powodować podrażnienia i zbyt dużą utratę witamin i soli mineralnych. Ten 1%, który składa się na pot, jest więc bardzo ważny dla  prawidłowego funkcjonowania organizmu), aby móc jak najwyraźniej odczuć korzyści, które nam ona daje. W celu uzyskania optymalnej skuteczności można obliczyć ilość potu traconego w ciągu godziny, ale wszystko zależy jeszcze od warunków termicznych, w których trenujesz.

 

Jakie efekty i korzyści daje odzież typu "sauna"?

Noszenie odzieży typu "sauna" nasila efekty i konsekwencje procesu pocenia się. Może działać bardzo korzystnie:

 

  • Noszenie odzieży typu "sauna" zwiększa utratę wody. Po zakończeniu treningu będziesz więc mieć wrażenie, że straciłeś na wadze. Straciłeś jednak głównie wodę, którą odzyskasz, nawadniając organizm. Podkreślamy więc wyraźnie fakt, że odzież typu "sauna" pomaga odzyskać smukłe kształty i ujędrnić uda oraz pośladki tylko i wyłącznie w połączeniu z aktywnością fizyczną i odpowiednią dietą. Jej rolą nie jest redukcja tkanki tłuszczowej ani wzmacnianie mięśni.

 

  • Pocąc się, eliminujesz toksyny. Odzież typu "sauna" pozwala więc zwiększyć wydalanie tych toksyn z organizmu.

 

  • Odzież typu "sauna" doskonale nadaje się do rozgrzewki. Te wykonane z neoprenu (lekkiego i zapewniającego izolację termiczną), poliamidu (niski współczynnik tarcia), PVC (wodoodpornego) i lycry (szczególnie w przypadku pasów, z uwagi na elastyczność) ubrania nie są oddychające. Z tego zresztą powodu zwiększają potliwość. Rozgrzewają więc mięśnie, co w niskiej temperaturze jest dużym atutem i zmniejszają zmęczenie mięśniowe po treningu.

 

  • Wygładza skórę. Cenna zaleta: prawdą jest, że odzież typu "sauna" powoduje wygładzenie skóry.

 

  • Zwalcza cellulit (powodowany zatrzymaniem wody), a zatem efekt pomarańczowej skórki. Ponieważ przyspiesza to krążenie krwi, odzież typu "sauna" wygładza cellulit i działa drenująco. W takim przypadku zalecamy spodenki - bermudy typu "sauna".

 

Odzież typu "sauna" Domyos: w czym jest lepsza?

Ponieważ ubrania typu "sauna" nie są oddychające, uniemożliwiają odparowywanie potu. Domyos, we współpracy z Oxylane Research, wykazał, że nieodparowany pot pozostaje na skórze i w ten sposób pozwala nawilżyć ją w sposób naturalny po treningu. Z drugiej strony nowa odzież typu "sauna" marki Domyos została tak zaprojektowana, aby łagodzić skutki hipertermii lub przynajmniej uniknąć ryzyka hipertermii.

 

Polecamy więc przetestowanie podczas zajęć fitness naszych szortów i spodenek z uwagi na ich działanie drenujące. Z kolei pas typu "sauna" pomaga wyszczuplić talię i biodra. Jest on używany przede wszystkim w bieganiu. Możesz zatem założyć go podczas treningów na bieżni. Zakrywający całe ciało dres typu "sauna" (bluza i spodnie) jest idealny wtedy, gdy zależy ci na rozgrzaniu ogółu mięśni.

 

 

 

Podsumowując: odzież typu ''sauna'' marki Domyos jest skuteczna i zaprojektowana w sposób pomagający uniknąć ryzyka hipertermii. Używaj jej w ramach aktywności fizycznej i sportowej. Korzystając ze strojów typu "sauna", pamiętaj oczywiście o piciu odpowiedniej ilości wody, ale pomyśl też o swojej diecie. Jedz więcej owoców i warzyw o dużej zawartości wody (wszystkie ją zawierają, ale niektóre więcej od pozostałych: arbuz, gruszka, pomarańcza, ananas, cukinia, cykoria, papryka, ogórek). W razie wątpliwości dotyczących użytkowania tych produktów, skonsultuj się z lekarzem (zwłaszcza w przypadku niewydolności żylnej lub po ciąży).

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
GORA STRONY