conseils-zen-soyez-zen

ZAWSZE ZACHOWUJ SPOKÓJ

(2)

Praca pełna stresu, męcząca konkurencja i trudne godziny pracy… W ten sposób znów dopadł Cię stres. Możesz starać się robić wszystko, stres zawsze powraca… Poznaj najbardziej skuteczne metody, zapewniające codzienną relaksację.

 

Odpowiednio się odżywiaj: koniec z kanapkami

Kiedy nadchodzi czas na obiad, bardzo często biegniesz po kanapkę i jesz ją jak najszybciej wpatrując się w ekran swojego komputera, aby dokończyć ważną dokumentację, którą musisz przecież przygotować na 14.00... Zdajesz sobie sprawę, że w miarę upływu kolejnych tygodni zdarza Ci się to coraz częściej i właściwie stanowi już codzienne przyzwyczajenie. Poza związanymi z tego rodzaju przyzwyczajeniem problemami dotyczącymi prawidłowego odżywiania, bardzo rzadko pozwalasz sobie na prawdziwą przerwę i prawdziwy posiłek

A przecież prawidłowe odżywianie nie polega jedynie na wypełnieniu sobie żołądka, ale również strawy dla ducha. Zrób sobie przerwę! Wyjdź z pracy i zjedz pełny posiłek. Zaproś przyjaciół lub poczytaj ciekawą książkę, dzięki której możesz naprawdę odpocząć. W Twoim talerzu powinien zawsze znaleźć się kompletny posiłek, na przykład smaczny makaron. Zjedz także banana, który zapewni Ci serotoninę dla dobrego samopoczucia. Posyp posiłek pietruszką lub kolendrą, ponieważ zawierają one linalol, który ułatwia pozbycie się czarnych myśli.

 

Poświęć trochę czasu, aby się pośmiać

Ataki histerii współpracowników, ważne wyniki, na które czekasz, nagle wybuchające kłótnie… A może trochę się pośmiejesz? Śmiech stanowi prawdziwy wewnętrzny jogging, któremu towarzyszy wytwarzanie endorfin, które szybko rozprzestrzeniają się w naszym mózgu. Zapewniają one poczucie przyjemności i sprawiają, że będzie patrzeć na życie w sposób zdecydowanie bardziej pozytywny.Trochę śmiechu i rozrywki zapewnia prawdziwy relaks i dobre samopoczucie. Krótko mówiąc, jak najczęściej śmiej się na całe gardło i unikaj osób, które są pesymistami! Zapisz się na kurs jogi pełen śmiechu. Obejmuje on ćwiczenia jogi, rozciągające oraz relaksacyjne, które umożliwiają stopniowe odzyskiwanie optymizmu i radości z życia. W przypadku tego rodzaju treningu ćwiczenia są wykonywane równocześnie ze śmiechem i mimiką. Śmiech staje się coraz bardziej spontaniczny i prawdziwy. Ćwiczenie umożliwia całkowite zrelaksowanie się i uwolnienie od wszystkich kłopotów!

 

Pozwól sobie na chwilę odpoczynku

Aby pozbyć się stresu i zapewnić sobie energię , wypróbujrefleksologię, czyli masaż relaksacyjny stóp. Metoda ta jest stosowana w Chinach od tysiącleci i przynosi mnóstwo korzyści zarówno dla naszego ciała, jak i ducha. W podeszwach naszych stóp znajduje się mnóstwo zakończeń nerwowych, które regulują funkcje organizmu. Stymulacja tych punktów energetycznych umożliwia pozbycie się wielu dolegliwości, które utrudniają nam życie. Ta metoda masażu umożliwia zmniejszenie napięcia nerwowego, pozbycie się pesymistycznych myśli i zapewnienie równowagi całego naszego organizmu.

 

Po powrocie do domu po całym dniu pracy, poświęć kilka minut na wykonywany własnoręcznie seans refleksologii. Każdy ze stymulowanych punktów znajdujących się pod podeszwami odpowiada splotowi nerwowemu (przeponie), w którym koncentrują się napięcia. Należy rozpocząć od wykonywanego przez jedną minutę masażu górnej części stopy powyżej stawami palców u nóg, od czasu do czasu robiąc krótką przerwę.

 

Przestrzegaj zasad Feng Shui

Kompletny bałagan, wszędzie pełno przedmiotów... A może problem dotyczy także wnętrza Twojego mieszkania? Spróbuj przestrzegać zasad Feng Shui. Jest to chińska sztuka, która polega na zapewnieniu optymalnego urządzenia swojego mieszkania, aby zapewnić harmonizację przepływających przez nie strumieni energii. W jakim celu? Stymulacja pozytywnego przepływu chi. Feng Shui zapewnia podniesienie jakości życia i uporządkowanie go, aby w lepszy sposób spełniać się w swoim życiu osobistym. Należy po prostu zapewnić odpowiednie urządzenie swojego mieszkania, aby zapewnić sobie wyższą jakość życia i wyeliminować stres. Kiedy Twój dom będzie do Ciebie podobny, poczujesz się w nim zdecydowanie lepiej i będziesz czynić postępy w swoim życiu.

 

Jak to zrobić? Spróbuj urządzić wnętrze swojego mieszkania na nowo w sposób ułatwiający cyrkulację Chi. Rozpocznij od usunięcia rzeczy, które nie są Ci już potrzebne: pozbądź się wszystkich przedmiotów, których już nie używasz, a które sprawiają, że w Twoim domu wciąż panuje nieporządek. Pojęcie wolnej przestrzeni jest niezwykle ważne.W miarę możliwości unikaj ostrych krawędzi i kątów, które przerywają przepływ energii. Usuń z wyposażenia swojego domu wszelkie obrazy o negatywnej, gwałtownej treści.

 

Walcz ze swoją bezsennością

Czy kłopoty towarzyszą Ci nawet w łóżku i sprawiają, że nie możesz spać? Wypróbuj metodę naszych babć, aby zapewnić sobie spokój w nocy. Umieść na swojej poduszce 5 kropelek olejku eterycznego lawendy lub połóż obok niej woreczek suszonych kwiatów lawendy (które wcześniej sama przygotujesz). W jakim celu? Badania przeprowadzone przez japońskich naukowców wykazały, że wdychanie olejku eterycznego lawendy codziennie przez 5 minut ma pozytywny wpływ na poziom stresu, w szczególności dzięki zmniejszeniu wydzielania hormonu o nazwie kortyzol, który przyczynia się do nerwowości. Stosując się do tej porady zaśniesz zdecydowanie spokojniej. To bardzo prosta metoda, której stosowanie codziennie przed pójściem spać umożliwia zapewnienie spokojnego snu. Zadbaj o swoje spokojne noce!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
JOGA
conseil-cross-corps-sante-vacances-zen-avant-le-depart

Zostało Ci kilka tygodni do wyjazdu na wakacje, a Ty odczuwasz stres? Domyos podzieli się z Tobą kilkoma sekretami, które pomogą Ci przetrwać ten trudny okres i wyjechać na wakacje beztrosko i z uśmiechem!

(1)
JOGA
conseils-yoga-astuce-yoga-en-vacances

Uprawianie jogi na wakacjach jest teraz w modzie i oferta wyjazdów tego rodzaju jest coraz bogatsza. Zdecyduj się na taką formę wakacji i ciesz się latem między relaksem a medytacją…

(1)
GORA STRONY