Rękawice do sportów walki Gloves 300

Ref.
8365142
Mocne strony
Możesz bezpiecznie doskonalić swoją technikę dzięki rękawicom z odlewaną pianką, które optymalizują ochronę śródręcza. Szeroki rzep przy nadgarstku zapewnia jego lepsze podtrzymanie.
79,99 zł*
Amortyzacja
Odlewana pianka zapewnia optymalną amortyzację Dwustronne wyściełana mankietu.
Stabilność
Zapięcie na rzep z poliuretanu gwarantuje dobre trzymanie się rękawic.
Odprowadzanie wilgoci
Przewiewna siateczka tekstylna od spodu dłoni i wewnątrz mankietu.
Wytrzymałość na ścieranie
Wytrzymała powłoka zewnętrzna z syntetycznej skóry (0,7 mm).

CHARAKTERYSTYKA

SKŁAD
Wypełnienie : 86.0% Poliuretan, Wypełnienie : 14.0% Etylen-octan winylu (EVA) Materiał główny : 100.0% Poliuretan Podszewka : 100.0% Poliester
Tests
Przekonany(a)? Przyjdź wypróbować nasze produkty w sklepie. Większość naszych rękawic i worków treningowych jest dostępna w sklepie. Przeżyj swoją przygodę z boksem!
Przeznaczenie:
dla początkującego boksera (boks, full contact, kickboxing, muay thai), który poszukuje przewiewnych rękawic.
Gwarancja
2 lata

DODATKOWE INFORMACJE

Koncepcja Boxing Gloves 300
Rękawice bokserskie z serii 300 wykonane są ze średniej gęstości odlewanej pianki pokrytej syntetyczną skórą. Taka konstrukcja zapewnia dobrą wytrzymałość oraz długotrwałe użytkowanie rękawic. Dzięki strukturze 3D tekstylna siateczka od spodu dłoni materiał gwarantuje optymalne odprowadzanie wilgoci podczas uprawiania sportów walki czy treningów z workiem.
JAK WYBRAĆ RĘKAWICE BOKSERSKIE?
- Dla POCZĄTKUJĄCEGO BOKSERA (1 - 2 razy w tygodniu) wybierz rękawice zapewniające odprowadzanie wilgoci i trzymanie nadgarstka. - Dla ZAAWANSOWANEGO BOKSERA (2 - 3 razy w tygodniu, trening w klubie lub z workiem) wybierz rękawice z grubą powłoką ze sztucznej lub syntetycznej skóry oraz z pianką o średniej lub dużej gęstości. - Dla WYCZYNOWEGO boksera (więcej niż 4 razy w tygodniu) wybierz wytrzymałe rękawice z grubą powłoką z naturalnej lub sztucznej skóry.
Jaki rozmiar wybrać?
Rozmiar rękawic wyraża się w "oz" (skrót od uncji, czyli angielskiej jednostki miary używanej na całym świecie do oznaczania rękawic bokserskich). Bokserzy i bokserki dobierają swoje rękawice do wagi oraz rodzaju treningu: - uderzenia w worek treningowy, - walka (sparring). Więcej informacji na tabeli z rozmiarami.
Wskazówki dotyczące użytkowania
Wyrabiaj w sobie dobre nawyki; pamiętaj o zakładaniu: - ŚCIĄGACZY POD RĘKAWICE - są łatwe do zakładania. Ograniczają podrażnienia rąk i wydłużają użytkowanie rękawic dzięki wchłanianiu wilgoci. LUB - BANDAŻY BOKSERSKICH - akcesorium każdego boksera! Ich zadaniem jest podtrzymywanie stawów (śródręcza i nadgarstków) przy jednoczesnym wchłanianiu wilgoci.
Wskazówki dotyczące utrzymania
W celu wydłużenia trwałości rękawic zalecamy suszenie ich po każdym treningu. Warto zaopatrzyć się w suszarkę do rękawic. Suszarki do rękawic są sprzedawane po 2 sztuki.
GORA STRONY